Sözcü Plus Giriş

İftar yemeğine giden 13 kişiye corona bulaştı, validen kritik uyarı geldi

Muş Valisi İlker Gündüzöz, bir ailenin verdiği iftar yemeğinde 13 kişiye corona bulaştığını açıkladı. Gündüzöz, "Salgın hala sürmektedir. Gerek ramazan ayında gerekse Ramazan Bayramı'nda hiçbir şekilde misafir ağırlanmaması ve misafirliğe gidilmemesi önem arz etmektedir" dedi.

17:58 -
İftar yemeğine giden 13 kişiye corona bulaştı, validen kritik uyarı geldi

Vali İlker Gündüzöz tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentte bir ailenin verdiği 20 kişilik iftar yemeğinde 13 kişiye corona virüsü bulaştığının tespit edildiği vurgulandı.

Virüsü kapan vatandaşların tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığını belirten Gündüzöz, şu ifadeleri kullandı;

*Salgın hala sürmektedir. Bu zorlu zamanlarda gerek normalleşme süreci gerek Ramazan Bayramı, gerekse ısınan havalar bu hastalıkla mücadele kapsamında önümüzde dikkatli olmamızı gerektiren zorlu süreçler olarak durmaktadır.

*Bu bağlamda tüm vatandaşlarımızın dışarıya gerekmedikçe çıkmaması, çıktığı zaman maske takması, sosyal mesafe kurallarına dikkat etmesi gerek ramazan ayında gerekse Ramazan Bayramı’nda hiçbir şekilde misafir ağırlanmaması ve misafirliğe gidilmemesi önem arz etmektedir.

“TEK KİŞİNİN DİKKATLİ OLMASI YETERLİ DEĞİL”

*Bu hastalığa karşı mücadelede tek bir kişinin dikkatli olması yeterli olmayacaktır. Herkesin bu kurallara uyması virüsün toplumdan süzülmesi için önemlidir.

*Unutmayalım ki; dikkatsiz davranan tek bir kişi bu hastalığı onlarca kişiye bulaştırarak bu sürecin uzamasına sebep olacaktır. Herkesin bu kurallara hem ailesi hem sevdikleri için uymasını önemle rica ediyoruz. DHA

İLGİLİ HABERFransa'da yeniden açılan okullarda 70 corona vakası tespit edildiFransa'da yeniden açılan okullarda 70 corona vakası tespit edildi İLGİLİ HABERCenaze hizmetlerinde görevli 3 kişide corona çıktıCenaze hizmetlerinde görevli 3 kişide corona çıktı
Son güncelleme: 17:59 18.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more