O ilde 20 gündür corona virüs vakası görülmedi

Burdur Valisi Hasan Şıldak, kentte son 20 günde corona virüsü (Covid-19) vakası görülmediğini söyledi.

Şıldak, kent halkı da alınan önlemlere uyularak bu sonucun ortaya çıktığını, önlemlerin gevşetilmemesi ve fiziki mesafeye dikkat edip, maske takılmasının gerekli olduğuna işaret etti.

Burdur Valisi Hasan Şıldak FOTO: DHA

Valiler Kararnamesi ile Balıkesir Valiliğine atanan Vali Hasan Şıldak, kentteki bir otelde düzenlenen veda yemeğinde yaptığı konuşmada, salgın sürecini iyi şekilde yürütmeye çalıştıklarını belirtti.

Şıldak, söyle konuştu:

* Mart ayının ortalarında dünyada ve Türkiye’de pandemi süreci yaşanmaya başladığını hatırlatan Vali Şıldak, “Bu süreci de Burdur olarak yine bütün paydaşlarla birlikte bütün ilgili kurum ve kuruluşlarımızla birlikte halkımızın da son derece duyarlı ve anlayışıyla en iyi şekilde yürütmeye çalıştık.

* Şu anda Burdur’da hiçbir pozitif vaka olarak tanımladığımız hastalık yok. Yani bunu yaşayabildik. 20 gündür yok. Allah’a şükürler olsun ki bu kadar titiz çalıştılar.

* Sağlık Müdürlüğümüz, emniyetimiz, jandarmamız, kaymakamlarımız hep birlikte bu sonuçları elde ettik. İnşallah bundan sonra da ben ayrılırken şunu belirtmek istiyorum gerçekten dikkati elden bırakmamak gerekiyor.

* Kontrollü sosyal hayatın gereklerini hem vatandaşlar olarak hem kurumlar olarak hem de iş yerleri ve işletmeler olarak dikkatlice uygulamaya devam etmemiz gerekiyor. Bunun da altını çizmek istiyorum. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Balıkesir Burdur Corona Covid-19 Maske Sağlık Türkiye
Loading...