Serdar Savaş kimdir? Dr. Serdar Savaş nereli ve mesleği ne?

Serdar Savaş son zamanlarda yaptığı açıklamalarla gündeme gelirken hayatına dair detaylar merak ediliyor. Serdar Savaş kimdir, kaç yaşında ve mesleği ne gibi soruları soran vatandaşlar için bilim insanı ve siyasetçi olan Savaş hakkında detayları derledik...

Serdar Savaş kimdir? Dr. Serdar Savaş nereli ve mesleği ne?

Serdar Savaş hem bilim insanı hem de siyasetçi olarak tanınıyor. Kabataş Erkek Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi’nde tıp ve hukuk okudu. Londra Ekonomi Okulu’de sağlık planlaması ve finansmanı, London School of Hygiene’de epidemiyoloji ve istatistik eğitimi gördü.

SERDAR SAVAŞ KİMDİR?

1987 yılında Adana Sağlık Müdürlüğü’ne atandı. 1988 yılında Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı görevine getirildi. Akabinde Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulundu. 1993 yılında Kopenhag’da bulunan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi’ne getirildi. 1998 yılında Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkan Yardımcılığı’na atandı.

2000 yılında Türkiye’ye döndü, Birleşik Sağlık Sistemleri’ni, İleri Tıp Teknolojileri’ni ve GENAR Enstitüsü’nü kurdu. 2004 yılında Demokratik Sol Parti’nin Parti Meclisi’ne seçildi. 2009-2011 yıllları arasında DSP’nin politika geliştirme, dışişleri, Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütmüştür.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...