Sınava girecek öğrencilerin imdadına polis yetişti

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girecek olup aksaklık yaşayan öğrencilere polisler sahip çıktı. Eskişehir’de öğrenciler, sınava girecekleri okullara ulaşmak için sık sık polisi aradı. Polis kendisine gelen çağrılarla öğrencilere destek verdi.

Sınava girecek öğrencilerin imdadına polis yetişti

YKS tüm Türkiye’de olduğu gibi Eskişehir’de de yapılıyor. Sınava girecek oldukları okula yetişmekte güçlük çeken öğrenciler polisten yardım istedi. Polis kendisinden yardım isteyen öğrencileri ‘polis arabası’ ile sınav yerlerine yetiştirdi.

SINAV YERLERİNE YETİŞTİRİLDİLER

Eskişehir’de YKS’ye girecek olup sınava yetişemeyeceğini düşünen öğrenciler polisten yardım istedi. 155’i arayan öğrenciler Odunpazarı ilçesindeki Alaaddin Parkı otobüs harekat merkezi yanında olduklarını ve sınav yerine yetişemeyeceklerini belirterek emniyetten yardım istedi.

Sutandere Mahallesi Hüseyin Erçelebi Anadolu Lisesine,  gitmek için yardım isteyen öğrencilerin yanına gelen polisler öğrencileri polis otomobiline alarak sınava girecekleri okula yetiştirdi.

Foto: Sözcü / Eskişehir'de öğrenciler, sınava girecekleri okullara ulaşmak için sık sık polisi aradı.

KAYIP NÜFUS CÜZDANI HEMEN ÇIKARTILDI

YKS’ye girecek olan bir başka öğrenci de 155  Polis İmdat’ı arayarak nüfus cüzdanını kaybettiğini belirterek yardım istedi. Polis, kendisini arayan öğrenciyi evinden alarak, YKS nedeniyle hafta sonu açık olan Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’ne götürerek yeni nüfus cüzdanı çıkartmasına yardımcı oldu.

Yeni nüfus belgesini alan öğrenci yine polis otomobili ile sınava gireceği okul olan Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yetiştirildi.

Ayrıca sınava gireceği okulda kimliğini evde unuttuğunu beyan eden bir öğrenci de polisten yardım istedi. Polis, kimliğini evde unutan öğrencinin evine giderek kimliğini kendisine ulaştırdı.

KİMLİĞİNİ UNUTTU İMDADINA POLİS YETİŞTİ

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde de YKS birinci oturumu öncesinde kimliğini evde unutan Mevlüt Can Kaya’nın imdadına polis yetişti.

Kaya, 10 dakika kalan sınava girmek için Dörtyol ilçesindeki Karahasan Paşa Ortaokulu’na geldi. Kimlik kartı bulunmadığı gerekçesiyle sınava giremeyeceği belirtilince okulda görevli Yunus ekipleri öğrenciye yardımcı oldu.

Yunus motosikletiyle Ocaklı Mahallesi’ndeki evine götürülen Kaya, kimliğini aldıktan sonra ekiplerce sınava yetiştirildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...