Sokağa çıkma yasağında market ve bakkallar açık mı? Bugün marketler kaça kadar açık?

Sokağa çıkma yasağında ihtiyaçlarını tamamlamak isteyen vatandaşlar bugün market ve bakkallar açık mı merak ediyor. Yayınlanan genelge ile bugün için market ve bakkalların çalışma saatleri ve açık olacağı saatler belirlendi. Peki sokağa çıkma yasağında marketler kaça kadar açık?

Sokağa çıkma yasağında market ve bakkallar açık mı? Bugün marketler kaça kadar açık?

Geçtiğimiz haftanın aksine bu hafta iki gün süren sokağa çıkma yasağına dair en çok merak edilen konuların başında bakkal ve marketler geliyor. Mutfak ve ev ihtiyaçlarını gidermek isteyen vatandaşlar yarın market ve bakkallar açık olacak mı merak ediyor. Kısıtlama sürecinde marketler ve bakkallar hizmet vermeye devam edecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA BAKKAL VE MARKETLER AÇIK MI?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak gün ve saatlerde; ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri (vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın fırın, unlu mamul ruhsatlı iş yerleri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlıcılara gidip gelebilecektir.)

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

28 Haziran 2020 Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...