Sahte içki kurbanlarının sayısı artıyor

İzmir'de iki kişi daha sahte içki yüzünden zehirlenerek hayatını kaybetti. Kentte alkol zehirlenmesine bağlı ölenlerin sayısı 32'ye çıktı. 9 Ekim'den bugüne 10 kentte 77 kişi hayatını kaybetti.

Sahte içki kurbanlarının sayısı artıyor

İzmir’in Konak ilçesinde yaşayan Can Yılmaz içki içtikten sonra fenalaşarak Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. 37 yaşındaki Yılmaz yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yine İzmir’de sahte içkiden zehirlenen Ali V. de tedavi gördüğü Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde öldü.

Mersin’in Erdemli ilçesinde tedavisi süren beş kişiden M.B. de bugün hayatını kaybetti. 9 Ekim’den bugüne Türkiye’nin çeşitli kentlerinde sahte içkiden ölenlerin sayısı 77’ye yükseldi.

– İzmir: 32
– İstanbul: 10
– Aydın: 8
– Kırıkkale: 7
– Mersin: 8
– Kırklareli: 4
– Muğla: 3
– Zonguldak: 2
– Tekirdağ: 2
– Trabzon: 1

DOSYA: Türkiye'de neden bu kadar sahte içki üretiliyor? İlginizi Çekebilir DOSYA: Türkiye'de neden bu kadar sahte içki üretiliyor? ARAŞTIRMA: Türkiye'de 'sahte içkinin' haritası... Son iki yılın sayısına beş günde ulaşıldı İlginizi Çekebilir ARAŞTIRMA: Türkiye'de 'sahte içkinin' haritası... Son iki yılın sayısına beş günde ulaşıldı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...