Ankara, İzmir ve İstanbul’da TOKİ sosyal konut kura çekilişi ne zaman? İşte tüm illerde TOKİ kura çekilişi tarihi…

Başvuruların ardından TOKİ sosyal konutları için kura heyecanı başladı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 100 bin yeni sosyal konut projesi için kura çekiliş tarihlerini açıkladı. Yaklaşık 1 milyon 200 bin vatandaşın başvuruda bulunduğu TOKİ konutlarında kura çekimi tarihleri illere göre farklılık gösteriyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep ve diğer illerin TOKİ 2020 kura çekiliş tarihlerini sayfamızdan bulabilirsiniz...

Ankara, İzmir ve İstanbul’da TOKİ sosyal konut kura çekilişi ne zaman? İşte tüm illerde TOKİ kura çekilişi tarihi…

TOKİ sosyal konut projelerine başvuru yapanların heyecanla bekledikleri açıklama geldi ve kura çekilişi tarihleri açıklandı. 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’nde ilk kura çekilişi İzmir Karabağ Projesi için 24 Şubat’ta yapılacak. Dar gelirli vatandaşlar için yatay mimari anlayışıyla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun, İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak 100 bin sosyal konut için başvurular sonrası kura tarihleri de belli oldu. İzmir’de başlayacak olan kuralar diğer illerde de devam edecek. Peki TOKİ kuraları hangi şehirde, hangi tarihlerde çekilecek? İşte merak edilenler…

TOKİ KURA SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK? İL İL TÜM TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ TARİHLERİ

* İSTANBUL KURALARI MART AYINDA YAPILACAK

100 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında İstanbul’da talep toplanan 3 projedeki 10 bin konuta 375 bin 953 başvuru yapıldı. İstanbulluların merakla beklediği kuralar mart ayında yapılacak.

İstanbul’da ilk kura, Tuzla’da 117 bin 650 başvurunun yapıldığı 5 bin 750 konut için yapılacak. Kura töreni ise 16 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Arnavutköy’de yer alan 3 bin 750 konut için 18 Mart, Başakşehir’de yer alan 500 konut için 20 Martta, tarihinde kura yapılacak.

*BAŞKENTTE YEDİ PROJEDE KURA YAPILACAK

Başkent Ankara’da 7 projede talep toplanan 4 bin konut için kura yapılacak. 18 bin 38 kişinin başvuru yaptığı 7 projenin kuraları martın ikinci haftası yapılacak. İlk kura ise Ankara Sincan’da talep toplanan 2 bin 300 konut için 6 Martta olacak.

İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra ise, yoğun başvuruların olduğu diğer şehirlerde belirlen kura takvimi ise şu şekilde;

25 bin 255 başvurunun yapıldığı Bursa Yıldırım projesinde 9 Mart, 47 bin 931 başvurunun yapıldı Gaziantep Şahinbey projesinde 30 Mart tarihinde kura törenleri olacak.

Diyarbakır Yenişehir projesinde 2 Nisan, Batman merkez projesinde 3 Nisan, Adana Sarıçam projelerinde 27 Mart, Trabzon Merkez 7 Mayıs, Konya Selçuklu 5 Mart, Sakarya Adapazarı 10 Mart, Kocaeli İzmit 11 Mart, Antalya merkez 25 Mart, Şanlıurfa Eyyübüye ve Karaköprü projelerinde 1 Nisan, Van Erciş 9 Nisan, Elazığ Projelerinde 14 Nisan, Malatya projelerinde 15-16 Nisan, Samsun İlkadım ve Canik projelerinde 30 Nisan, Edirne Lalapaşa ve Merkez projelerinde 7 Mayıs, Erzurum Merkez 18 Mayıs, Manisa Köprübaşı, Akhisar ve Salihli projelerinde 19 Haziran, Ordu projeleri 27-28 Mayıs, Konya Ereğli ve Beyşehir projelerinde 30 Haziran tarihlerinde kura yapılacak.

Faiz düştü, konut satışı patladı İlginizi Çekebilir Faiz düştü, konut satışı patladı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...