Sözcü Plus Giriş

J.D. Power’dan Hyundai’ye 2 ödül birden

Amerikan bir firma olan J.D. Power'ın Kalite Raporu araştırması sonuçlandı. Güney Koreli üretici Hyundai ise Tucson ve Veloster ile kalite ödülünü aldı.

Sozcu.com.tr
08:09 -
J.D. Power’dan Hyundai’ye 2 ödül birden

Bu yıl Şubat ve Mayıs ayları arasında satılan alınan toplam 87.282 adet araç, ilk 90 günlük kullanımlarına göre araç sahipleriyle görüşmeler ve detaylı incelemeler yapıldı. Buna göre markanın Tucson ve Veloster modeli kendi sınıflarında birinci seçildiler. Accent ve Elantra ise sedan segmentlerinde ikinciliği elde ettiler. Geçtiğimiz günlerde
yenilenen Santa Fe ise D-SUV segmentindeki en sorunsuz üçüncü araç oldu.

Tespit edilen sorunların giderilmesini kolaylaştırmak ve ayrıca gelecekteki modellerin daha kaliteli üretilmesine olanak sağlayan rapor, 223 farklı sorudan oluşuyor. Raporda sadece 2020 yılında üretilen modellere yer verilirken, toplam dokuz araç kategorisi ele alındı. Kullanıcılara sorulan sorularda ve incelemelerde bilgi-eğlence sistemleri, konfor donanımları, koltuklar, ana kontroller-butonlar, multimedya ekranları, havalandırma sistemleri, aktif sürüş asistanları, genel sürüş özellikleri ve motorlar en ince ayrıntısına kadar araştırılıyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more