İngiltere’de coronadan 345 can kaybı…

İngiltere'de son 24 saatte Covid-19'a bağlı 345 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı 122 bin 415'e yükseldi.

İngiltere’de coronadan 345 can kaybı…

İngiltere’de corona virüsü (Covid-19) salgınında can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam ediyor. İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, corona salgınında 24 saatte 345 kişinin hayatını kaybettiği toplam can kaybının ise 122 bin 415’e yükseldiği belirtildi.

Ülkede son 24 saat içinde 8 bin 523 vakanın tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 4 milyon 163 bin 85’e yükseldi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan aşı verilerine göre toplamda 19,1 milyon insanın Covid-19’a karşı aşılandığı belirtildi.

İKİ AŞAMADA AŞI ÖNCELİĞİ YAŞA GÖRE BELİRLENECEK

İngiltere’de Covid-19 aşılama programının ikinci aşamasında bazı meslek gruplarına aşı önceliği tanınmayacağı ve önceliğin yaşa göre belirleneceği açıklandı.

Polis ve öğretmen gibi meslek grupları için aşı önceliği verilmesi önerisini reddeden Aşılama ve Bağışıklama Ortak Komitesi, işe dayalı önceliğin daha karmaşık olacağını ve programı yavaşlatabileceğini söyledi.

Öte yandan İngiltere’de Nisan ayında 50 yaş ve üzerindeki kişilerin aşılamasının tamamlanması hedeflenirken Temmuz ayı sonrasında ise daha genç yaş gruplarına aşılamanın başlaması planlanıyor.

Paris'te 3 haftalık corona virüsü yasağı çağrısı İlginizi Çekebilir Paris'te 3 haftalık corona virüsü yasağı çağrısı Corona virüsü aşısında Türkiye'ye kötü haber: 'Çin aşısı olana AB vizesi yok' iddiası İlginizi Çekebilir Corona virüsü aşısında Türkiye'ye kötü haber: 'Çin aşısı olana AB vizesi yok' iddiası

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Avrupa Birliği Çin Corona Haber İngiltere Paris Polis Sağlık Sağlık Bakanlığı Temmuz ayı Türkiye
Loading...