İstanbul’un en güzel arazilerinden biri daha Cumhurbaşkanı kararıyla özelleştiriliyor

Fenerbahçe Adası'ndaki 3 dönümlük denize sıfır arazinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla özelleştirilmesine karar verildi.

İstanbul’un en güzel arazilerinden biri daha Cumhurbaşkanı kararıyla özelleştiriliyor

AKP iktidarı, devlete ait İstanbul’un en değerli arazilerinden birini daha özelleştiriyor. Fenerbahçe Adası’nda, Kalamış Yelken Kulübü Dr. Asım Macit Eğitim Tesisleri’nin bulunduğu denize sıfır arazi özelleştirme kapsamına alındı.

Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı 3 bin 311 metrekarelik araziyle ilgili karara Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imza attı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda, “Arazinin kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi veya işletme hakkının verilmesi yöntemlerinden biri veya birkaçının birlikte uygulanarak özelleştirilmesine karar verilmiştir” denildi.

KALAMIŞ YELKEN KULÜBÜ KULLANIYOR

Fenerbahçe Adası önceleri Marmara Denizi’ne uzanan bir burundu ve ismi de Fenerbahçe Burnu olarak anılıyordu. Ancak Fenerbahçe Yat Limanı’nın inşa edilmesiyle birlikte, karayla olan bağlantısı kesildi ve ada halini aldı. O günden sonra Fenerbahçe Adası ismini alan ada, bir araç ve bir yaya köprüsü olmak üzere, iki köprüyle karaya bağlanmış durumda. Fenerbahçe Adası üzerinde, Fenerbahçe Parkı, Fenerbahçe Feneri ve Fenerbahçe Spor Kulübü Konukevi yer alıyor. Özelleştirme kararı verilen 3 dönümlük arazi ise Kalamış Yelken Kulubü Dr. Asım Macit Eğitim Tesisleri olarak kullanılıyor.

Özelleştirme İdaresi, turizm kentlerindeki kamu arazisi yeşil alanları, koyları parsel parsel satıyor İlginizi Çekebilir Özelleştirme İdaresi, turizm kentlerindeki kamu arazisi yeşil alanları, koyları parsel parsel satıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...