Sözcü Plus Giriş

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk tarih verdi

Pandemi sürecinde hem işverenler hem de çalışanlar için maddi rahatlama sağlayan kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatırılma tarihi geldi. Geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zümrüt Selçuk kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Ocak'ta başlayacağını duyurdu.

Güncellenme: 16:47, 02/01/2021
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk tarih verdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin kısa çalışma ödemelerinin 5 Ocak’ta hesaplara yatırılacağını duyurdu.

KISA ÇALIŞMA UZATILDI

Bakan Selçuk, 23 Aralık tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile corona virüsü nedeniyle zorlayıcı sebep kaynaklı kısa çalışma uygulaması kapsamında, 1 Aralık 2020 tarihi itibarıyla tekrar başlayan yeni başvuruların son başvuru tarihinin 31 Ocak 2021’e kadar uzatıldığını hatırlattı.

Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını hatırlatan Selçuk, “İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 5 Ocak 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” açıklamasını yaptı.

İBAN NUMARASI, İŞKUR KAYIT VE GÜNCELLEME

İBAN numarası ödeneğin hesaplara yatması için büyük önem taşıyor. Açıklamaya göre; İşsizlik maaşı veya kısa çalışma ödeneğinin hesabına yatırılması için ilk önce https://esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın. Sayfaya girdikten sonra IBAN bilgilerinizi girmek veya güncellemek için tıklayınız.” Sekmesine giriş yapın. Açılan sayfanın en altında IBAN kutusu yazan yere paranızın yatmak istediği hesabınızın İBAN numarasını yazın. Bilgilendirme metnini okuyup kabul ettikten sonra kaydetme tuşuna basınız. Bu işlemler sonrasında ödeneğiniz hesabınıza yatacaktır.

İlginizi ÇekebilirAsgari ücrete tepki gösteren vatandaş: Kendileri bir geçinsin ondan sonra biz de geçinirizAsgari ücrete tepki gösteren vatandaş: Kendileri bir geçinsin ondan sonra biz de geçiniriz