100 kişinin zehirlenmesi sudan kaynaklı değilmiş

Bilecik'te çoğu üniversite öğrencisi yaklaşık 100 kişinin, ishal, bulantı, halsizlik ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurmasının ardından şehir su şebekesinden alınan numuneler temiz çıktı.

100 kişinin zehirlenmesi sudan kaynaklı değilmiş

Bilecik’te geçtiğimiz gün çoğu üniversite öğrencisi yaklaşık 100 kişi, ishal, bulantı, halsizlik ve karın ağrısı şikayetiyle Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurmuştu.

Bazı öğrenciler hastaneye ambulans yardımı getirilirken, yurtlarda yedikleri yemeklerden ve içtikleri sulardan numune alınmıştı.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Bilecik İl Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Damkacı numune alınan şehir su şebekesinin sonuçlarını çıktığı söyleyerek, “İl Müdürlüğümüz tarafından belediye şehir su şebekesinden 19 ve 22 Ekim günlerinde alınan kontrol izleme analizlerinde suda kimyasal ve mikrobiyolojik kirliliğe rastlanmamıştır” dedi. İHA

Hastanelik olan 100 kişi hakkında valilikten açıklama İlginizi Çekebilir Hastanelik olan 100 kişi hakkında valilikten açıklama 100 kişinin hastanelik olunca harekete geçildi: 5 yemek fabrikasına ceza yağdı İlginizi Çekebilir 100 kişinin hastanelik olunca harekete geçildi: 5 yemek fabrikasına ceza yağdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...