Sözcü Plus Giriş

18 yaş altı ve 65 yaş üstü için ulaşım yasağı var mı?

Kademeli normalleşme adımları ile birçok kısıtlama esnetildi ancak İki doz aşısını olanlar da dahil olmak üzere 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı vatandaşlar şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklar. 18 yaş altı ve iki doz aşısının olmuş 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı sona erdi.

Güncellenme: 16:02, 09/06/2021
18 yaş altı ve 65 yaş üstü için ulaşım yasağı var mı?

Kademeli normalleşme adımları kapsamında yayınlanan genelgede 65 yaş üstü vatandaşları ilgilendiren maddeler de yer aldı. Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri kişiler hafta içi günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 18 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

– Aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımızla ilgili olarak, herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır.

Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız pazar günleri dışındaki diğer günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler; pazar günleri ise tam gün sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olacaklardır.

– Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.