Belediyenin yol inadı vatandaşı bezdirdi!

Trabzon Akçaabat’ın AKP’li belediyesi, vatandaşın tapulu arazisinin bedelini ödemeden yol çalışması yapmak istedi. Bekir İlyaz iki kez dava açıp kazandı ama belediye durmadı.

Belediyenin yol inadı vatandaşı bezdirdi!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi olmadan önce Akçaabat'a bağlı bir belde olan Yıldızlı'da yaşayan Bekir İlyaz'ın 2.5 dönüm tapulu arazisi, İmar Kanunu'nun 18. Maddesi dayanarak gösterilerek bedel ödenmeden yol çalışmasına dahil edilmek istendi. Bekir İlyaz ve kardeşleri belediyenin aldığı bu kararı Trabzon İdare Mahkemesi'ne taşıdı. Mahkeme İlyaz ailesini haklı buldu. Danıştay da mahkemenin kararını onadı.

Bekir İlyaz

‘Hukuk tanımıyorlar'

Trabzon'un Büyükşehir belediyesi olmasının ardından bu kez AKP'li Akçaabat Belediyesi devreye girdi, yine aynı maddeleri bahane gösterip araziyi almak istedi. Belediyenin bu talebini İlyaz Ailesi yine mahkemeye taşıdı. İdare Mahkemesi belediyenin arazilere el koymasını engelledi. Ancak belediye aynı kararı tekrar aldı. Bekir İlyaz yine yürütmeyi durdurma davası açtı. Belediyenin tavrına isyan eden İlyaz “Bizim arazilerimizin üst tarafına TOKİ konutları yapıldı. Devlet yolun genişletilmesi için belediyeye 18 milyon lira para gönderdi. Bu parayı ne yaptılar bilmiyorum. 17 yıldır uğraşıyorum. Mahkeme kararları var ama hukuk tanımıyorlar” diye konuştu.

Erdoğan, acele kamulaştırma kararını imzaladı. Bölge esnafı projeyi 'rant projesi' olarak yorumladı İlginizi Çekebilir Erdoğan, acele kamulaştırma kararını imzaladı. Bölge esnafı projeyi 'rant projesi' olarak yorumladı Yeni gıda hali için acele kamulaştırma kararı çıktı, 700 kişi mağdur oldu İlginizi Çekebilir Yeni gıda hali için acele kamulaştırma kararı çıktı, 700 kişi mağdur oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...