Sözcü Plus Giriş

CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan emekli amirallerin bildirisiyle ilgili açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emekli amirallerin bildirisiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Bu sahte gündemler tutmaz. Halkımızın tek gerçek gündemi sofrasıdır" dedi.

Güncellenme: 22:44, 04/04/2021
CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan emekli amirallerin bildirisiyle ilgili açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Emekli amirallerin yayımladığı bildiriyle ilgili Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın, “AKP'nin mağduriyet kastığı sahte gündemleri konuşmaya değer bulmuyoruz. Genel Başkanımız dünden beri işsiz gençleri can kulağı ile dinlemektedir. Gençlerimizin hali saraylardan görünmüyor ama bizden söylemesi bu gençler manipülasyon nedir biliyorlar. Boşuna nefesinizi harcamayın” açıklamasını alıntılayan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı;

“Bu sahte gündemler tutmaz. Halkımızın tek gerçek gündemi sofrasıdır. Büyük ve ünlü Ekonomist Erdoğan, yarattığın ekonomik yıkım ile seni yüzleştireceğim. Geleceğini kararttığın gençlerimizin hikayelerini buradan paylaşacağım.”

“BU FELAKETİN MÜSEBBİBİ SENSİN”

Kılıçdaroğlu, üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulamayan gençlerle bugün gerçekleştirdiği video konferans toplantısından bir bölümü sosyal medya hesabından paylaşarak Erdoğan’a bir kez daha seslendi.

Kılıçdaroğlu, “Umudunu tükettiğiniz gençlerden bir tanesi. Ey iktidar, gör bu gençleri. Bu felaketin müsebbibi sensin. Sahte gündemlerinden utan” dedi.

“2 ÜNİVERSİTE OKUDUM YUMURTA SATIYORUM”

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı bölümde bir gencin şu ifadeleri yer alıyor:

“Bireysel ve takım olarak Türkiye’de 28 kere Türkiye şampiyonluğum var. 2 üniversite bitirdim, bir beden eğitimi bölümü, bir de antrenörlük bölümü. Ve şu an pazarda yumurta satıyorum, aile bakıyorum. Üniversiteye geldikten sonra “İnşallah olur” diye bir hayalimiz oldu. Sonra üniversitenin ikinci sınıfından itibaren ailemin maddiyat sıkıntılarından dolayı hem aileme bakmak zorunda kaldım hem de okul okudum.”

İlginizi ÇekebilirÜniversite mezunu işsiz gençler Kılıçdaroğlu'na dert yandı: Çok yorulduk, çok üzüldükÜniversite mezunu işsiz gençler Kılıçdaroğlu'na dert yandı: Çok yorulduk, çok üzüldükİlginizi ÇekebilirAkşener'den bildiri açıklaması: Bu bir zevzekliktirAkşener'den bildiri açıklaması: Bu bir zevzekliktirİlginizi ÇekebilirEmekli amirallerden Montrö ve sarıklı amiral bildirisiEmekli amirallerden Montrö ve sarıklı amiral bildirisiİlginizi ÇekebilirBahçeli'den 103 amirale çok sert sözlerBahçeli'den 103 amirale çok sert sözler
Yayınlanma Tarihi:17:21,