Feribot seferleri iptal edildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısının ardından Çanakkale'de pazartesi günü feribot seferlerinin iptal edildiği duyuruldu.

Feribot seferleri iptal edildi

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan GESTAŞ, 06.09.2021 tarihinde (Pazartesi) Kabatepe-Gökçeada hattında yapılması planlanan tarifeli tüm seferlerin olumsuz hava koşullarından dolayı iptal edildiğini duyurdu.

Firmadan yapılan açıklamada, “06.09.2021 Pazartesi günü Geyikli-Bozcaada hattında, Bozcaada’dan saat 01:00’de, Geyikli’den ise saat 06:30’da ek seferler yapılacaktır. 06.09.2021 Pazartesi günü itibariyle Geyikli-Bozcaada, Kabatepe-Gökçeada, Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir hatlarında sefer saati değişikliği söz konusudur” denildi.

FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısını yaptı. Hava olaylarının pazartesi sabah saatlerinden itibaren akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

MARMARA BÖLGESİ’NDE SAĞANAK

Marmara Bölgesi’nde, bölgenin kuzey ve doğusu ile Çanakkale’nin doğu kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ’da sağanak yağış bekleniyor.

 

Meteoroloji saat verdi! İstanbul ve 6 il için kritik uyarı İlginizi Çekebilir Meteoroloji saat verdi! İstanbul ve 6 il için kritik uyarı