Sözcü Plus Giriş

Kadir Topbaş’ın adı Yenikapı Meydanı’na verildi

2004-2017 arasında 3 dönem boyunca İBB Başkanlığı yapan, görevinden tartışmalı şekilde 2017’de istifa eden ve geçtiğimiz şubat ayında hayatını kaybeden Kadir Topbaş’ın adı, İBB Meclisi’nde oybirliği ile Yenikapı Meydanı ve Avrasya Gösteri Merkezi’ne verildi.

Özlem GÜVEMLİ
Güncellenme: 19:27, 08/03/2021
Kadir Topbaş’ın adı Yenikapı Meydanı’na verildi

İBB Meclisi'nin Mart ayı oturumlarının ilk bileşiminde 13 Şubat'ta hayatını kaybeden eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın adını yaşatmak için ortak bir teklif gündeme sunuldu.

AKP'nin önerisi ve CHP, MHP, İYİ Parti gruplarının imzası ile verilen ortak teklifte, eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın adının Yenikapı Meydanı'na ve pandemi döneminde meclis oturumlarının da gerçekleştirildiği  Avrasya Gösteri Merkezi'ne verilmesi istendi.

Teklif oybirliği ile kabul edilerek Topbaş döneminde yapılan Yenikapı Meydanı'nın adı Dr. Mimar Kadir Topbaş Meydanı, Avrasya Gösteri Merkezi'nin adı da Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri Merkezi oldu.

AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, “İBB Meclisi kendine yakışan bir vefa örneği gösterdi” diyerek teklife destek veren siyasi parti gruplarına teşekkür etti.

İlginizi ÇekebilirİBB Meclisi'nde AKP ve İYİ Parti arasında HDP gerilimiİBB Meclisi'nde AKP ve İYİ Parti arasında HDP gerilimiİlginizi Çekebilirİmamoğlu'ndan Kadir Topbaş açıklamasıİmamoğlu'ndan Kadir Topbaş açıklaması