Taksim’de LGBTİ yürüyüşü öncesinde toplananlara polisten sert müdahale

Beyoğlu Kaymakamlığı'nın izin vermediği İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Yürüyüşü öncesinde toplanmak isteyenlerle polis arasında arbede yaşandı. O sırada alanda bulunan bir gazeteci de polisler tarafından yüz üstü yere yatırılıp, sert müdahale ile gözaltına alındı. Serbest bırakılan gazetecinin şikayette bulunduğu öğrenildi.

Beyoğlu Kaymakamlığı’nın bugün saat 17.00’de İstanbul Taksim’de yapılacağı açıklanan Onur Yürüyüşü etkinliğinin yasaklandığını duyurmasının ardından Beyoğlu’nda toplananlara polis müdahale etti. O sırada alanda bulunan bir gazeteci de polislerin sert müdahalesiyle yüz üstü yere yatırılıp ters kelepçeyle gözaltına alındı.

“NEFES ALAMIYORUM” DİYE BAĞIRDI

Yere yatırılan gazetecinin “Nefes alamıyorum” diye bağırdığı duyulurken, gazetecinin sözleri ABD’de George Floyd’un gözaltına alınırken boynuna baskı yapıldığı sırada dünya gündemine oturan tepkisini hatırlattı.

Sağlık kontrolünün ardından serbest bırakılan gazetecinin polisin sert müdahalesine maruz kaldığını belirterek şikayetçi olduğu belirtildi. Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden de olayla ilgili inceleme başlatıldığı öğrenildi.

ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR

LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi'nden yapılan açıklamada “En az 20 gözaltı var” denildi.

Almanya'dan Macaristan'a EURO 2020'de LGBT protestosu İlginizi Çekebilir Almanya'dan Macaristan'a EURO 2020'de LGBT protestosu LGBT'ye saldırı hazırlığında yakalandı İlginizi Çekebilir LGBT'ye saldırı hazırlığında yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...