Sözcü Plus Giriş

Türkiye’deki Suriyeliler Kurban Bayramı için Suriye’ye dönmeye başladı

Kurban Bayramı nedeniyle Türkiye’deki Suriyeliler, Bab El-Hava Sınır Kapısı’ndan geçerek Suriye’ye ulaşmaya başladı.Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla Türkiye'deki Suriyeliler, Türkiye - Suriye arasındaki Bab El-Hava Sınır Kapısı’ndan geçerek evlerine dönmeye başladı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 23:11, 06/07/2021
Türkiye’deki Suriyeliler Kurban Bayramı için Suriye’ye dönmeye başladı

Sabahın erken saatlerinden itibaren ülkesinde bayramı geçirmek isteyen çok sayıda Suriyeli, geçiş için sıraya girdi. Resmi işlemleri tamamlanmasının ardından Suriyeliler, Türkiye'den Suriye'ye corona virüsü (Covid-19) önlemleri kapsamında 20 kişilik gruplar halinde giriş yaptı.

Suriye tarafındaki Bab El-Hava Sınır Kapısı Medya ve Halkla İlişkiler Ofisi Direktörü Mazen Alluş, “Bayramda yaklaşık 35 bin Suriyelinin Bab El-Hava Sınır Kapısından Suriye'ye giriş yapması bekleniyor. Suriyelilerin geçişleri bugünden itibaren 18 Temmuz'a kadar devam edecek” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de ikamet eden Suriyeli mülteci Radwan Al-Homsi ise, “Türkiye, Bab El-Hava Sınır Kapısı'ndaki yetkililer bayram tatili için geçişlere izin verdi. Suriyeliler bu habere sevindiler, çünkü 2 yıl önce corona virüsü salgını nedeniyle Suriye’ye gidemediler ve evlerinde bayram tatillerini geçiremediler. Bugün Suriye’ye girişin ilk günüydü. Türkiye ve Suriye tarafları Suriye’ye giriş için prosedürleri kolaylaştırdı” dedi. (İHA)

İlginizi ÇekebilirHamile Suriyeli kadınlara şartlı bayram izniHamile Suriyeli kadınlara şartlı bayram izniİlginizi ÇekebilirSuriye'de kriz: Yeni bir felaket kapıda...Suriye'de kriz: Yeni bir felaket kapıda...
Yayınlanma Tarihi:23:09,