Akılalmaz dolandırıcılık! Özel gösteri yalanına inandı, euroları buhar oldu

Sosyal medya üzerinden tanışarak samimiyet kurdukları işadamını ellerindeki özel kağıtları solüsyon yöntemiyle euroya dönüştürdüklerini söyleyerek 35 bin euro dolandıran Kamerun uyruklu iki şüpheli suç üstü yakalandı.

Asansör işi yapan Hasan H., bir süre önce sosyal medya üzerinden Kamerun uyruklu 2 kişiyle tanıştı. İddiaya göre Kamerunlu ikili, ülkelerinde götürmek üzere asansör sistemleri satın almak istediklerini söyledi. Yapılan görüşmelerin ardından, Hasan H. ve 2 Kamerunlu yüz yüze görüşmek için randevulaştı.

Taksim'de bir araya gelen 3 isim asansör sistemlerini görüşürken, Kamerunlu 2 kişiden  biri, ellerinde yüklü miktarda euro ve dolar olduğunu söyledi. Ancak paraların siyah boyayla kaplandığını, temizlemek için Avrupa'dan getirilecek bir kimyasal solüsyona ihtiyaçları olduğunu belirtti.

SİYAH BOYA SİLİNDİ ORTAYA 100 EURO ÇIKTI

Hasan H., kendisini dolandırmaya çalışan ikilinin sözlerine önce inanmadı. Şüphelilerden biri Hasan H.'yi ikna etmek için cebinden her yanı siyaha boyanmış bir banknot çıkardı. Daha sonra ise banknotu solüsyonla temizledi. Paranın üzerindeki boya bir anda kayboldu. Temizlenen paranın 100 puroluk banknot olduğunu gören Hasan H., anlatılanın doğru olduğuna ikna oldu.

İşadamı Hasan H. poliste verdiği ifadesinde “Onlarla sosyal medya üzerinden tanıştım. Birlikte Asansör işi yapacaktık. Samimiyetimiz ilerleyince bana ellerinde özel kağıtlar olduğunu, bunları özel bir solüsyonla yıkadıklarında euroya dönüştüklerini söyledi. Bu solüsyonu almak için 35 bin euro lazım olduğunu parayı vermem durumumda bana bir gün sonra 150 bin euro vereceklerini söylediler.” dedi.

Güven sağlamak için kendisine bir de gösteri yapıldığını söyleyen Hasan H.Ö. “Bana beyaz kağıtlar getirdiler. Bir şişenin içindeki yeşil sıvıyı döktüklerinde kağıtlar euro oldu. Onlara inandım.” dedi.

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri Hasan H.Ö.’ye şüphelileri telefonla aramasını ve biraz daha para vermek istediğini söylemesini istedi.

Bir alışveriş merkezinde verilen randevu yerinde polis de gitti. Şüpheliler işadamıyla buluşarak bir miktar daha para aldıktan sonra polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Operasyon anları güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Dolandırıcılık Büro Amirliğine getirilen Kamerun uyruklu Cyrus D.B.(46) ile Francis C.(46) üzerinden yeşil bir sıvı ile yıkanmış bir miktar döviz ele geçirildi. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Dini duyguları istismar edip dolandırıcılık yapan 3 kişiye gözaltı İlginizi Çekebilir Dini duyguları istismar edip dolandırıcılık yapan 3 kişiye gözaltı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...