Denizli’nin Merkezefendi ilçesi Göveçlik Mahallesi'nde ormanlık alanda yangın çıktı. Alevler rüzgarın etkisiyle büyüyerek kent merkezine yakın alana doğru yaklaşmaya başladı.

Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye gelen ekipler arazinin engebeli ve dağlık olmasından dolayı yangına müdahalede güçlük çekti.

O esnada alevlerin evlerine doğru yaklaştığını gören bir vatandaş yangının evine ulaşmaması için elini kulağına koyup ezan okudu. (İHA)

[old_news_related_template title="Orman yangınları sürüyor; yerleşim yerleri tahliye edildi" desc="Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde ormanlık alanda bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda yangın söndürme ekibi sevk edildi. Alevlerin yerleşim yerlerine yaklaşması nedeniyle bazı evler tahliye edildi. Aynı saatlerde bir yangın da Denizli'de çıktı, hızla yerleşim alanlarına doğru ilerleyen yangının söndürüldüğü belirtildi." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/06/27/iecrop/1-6_16_9_1624802292.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/osmaniyede-orman-yangini-yerlesim-yerleri-tahliye-edildi-6508854/"]