Davutpaşa'da 3 yıllık sevgilisini öldürdüğü iddiasıyla aranan Mehmet Y. polise teslim oldu. Poliste verdiği ifadesinde olayın bir kaza olduğunu söyleyen Mehmet Y. “Otomobilde tartıştık. Arka koltuğa geçti. Ona silahımı verip 'sevdiğime inanmıyorsan beni vur' diyecektim. Bu sırada silah patladı.” dedi.

[caption id="attachment_943363" align="aligncenter" width="670"] Foto: DHA[/caption]

HASTANEYE BIRAKIP KAÇMIŞTI

Davutpaşa’da 22 Eylül 2015 tarihinde saat 14.30 sıralarında Bakırköy Devlet Hastanesi acil servisine bir otomobilin arka koltuğunda başından vurulmuş olarak getirilen Dilara Minel Demir hayatını kaybetmişti. Genç kadını hastaneye getiren kişi ise otomobili bırakarak kaçmıştı. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından araçta yapılan incelemede olayda kullanılan bir tabanca bulunmuştu.

POLİSE GELEREK TESLİM OLDU

Polisin yaptığı çalışmada bir markette kasiyer olarak çalışan Dilara Minel Demir’in 3 yıldır tekstil işiyle uğraşan bir işadamıyla arkadaşlık yaptığını belirlendi. Yapılan çalışmalarda Dilara Minel Demir’i hastaneye getirip bırakan kişinin de bu işadamı Mehmet Y., olduğu tespit edildi. Bunun üzerine evli ve 3 çocuk babası işadamı, polis tarafından aranırken dün akşam saatlerinde polise teslim oldu.

ŞÜPHELİ "KAZAYLA VURDUM"

Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulanan şüpheli Mehmet Y., poliste verdiği ifadesinde olayın bir kaza olduğunu iddia etti. Otomobille dolaşmaya çıktıklarını anlatan Mehmet Y., “Davutpaşa Metro durağı yanında aracı park ettik. Konuşuyorduk. Eşimden boşanma mı, ya da ona ayrı ev açma mı istiyordu. Bu nedenle tartıştık. Her zaman yaptığı gibi bana kızıp arka koltuğa geçti. Onu çok sevdiğimi anlatmak için silahımı çıkarıp arkaya doğru uzattım. 'Eğer sevdiğime inanmıyorsan beni vur' diyecektim. Ancak bu sırada bir anda silah patladı. Vurulduğunu görünce hemen hastaneye götürdüm. Ancak daha sonra korkarak oradan kaçtım. Şimdi çok pişmanım” dedi.DHA