Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Mübarek Ramazan'da Slovenya İslam Toplumu Başkanı Müftü Nejad Grabus'la görüştük. Lübliyana'daki ilk caminin inşası ve İslam Kültür Merkezinin hizmete girmesi nedeniyle tebriklerimizi ilettik. Görevinden ayrılacak Müftü Grabus'a liderliği ve hizmetleri için teşekkür ediyorum" dedi.

Gece saatlerinde Slovenya'ya giden Bakan Çavuşoğlu, ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada, "İkili ilişkilerimizi ele almak ve temaslarda bulunmak üzere Slovenya'dayız" dedi.

[old_news_related_template title="Mevlüt Çavuşoğlu: Kardeş Libya'ya desteğimizi göstermek için Trablus'tayız" desc="Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Libyalı mevkidaşı Necla Manguş ile yaptığı görüşmede, 'Libya'nın bütünlüğü, egemenliği, bağımsızlığı ve siyasi birliğinin muhafazasına önem veriyoruz' diye konuştu." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/05/03/iecrop/libya-dha-1_16_9_1620053461.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/mevlut-cavusoglu-kardes-libyaya-destegimizi-gostermek-icin-trablustayiz-6411252/"]