Batı Karadeniz'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Çankırı'nın Çerkeş ilçesindeki Kemikli rampalarında trafik tıkandı. D-100 karayolunun İstanbul istikameti bölümünde uzun araç kuyrukları oluştu. Saatlerdir yolun açılmasını bekleyen vatandaşlar isyan ederken, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya'nın da mahsur kalanlar arasında yer aldığı ortaya çıktı. Kaya, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak yetkililere tepki gösterdi.

D-100 Devlet Yolu'nun Çerkeş ile Gerede arasında yer alan Kemikli Rampasında yoğun kar yağışı sonrasında yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle İstanbul istikameti, Çerkeş'ten itibaren ulaşıma kapandı. Binlerce vatandaş saatlerce araçların içerisinde mahsur kaldı. Zor durumda kalan vatandaşlar yolun kapalı olmasına tepki gösterirken, AFAD gıda malzemesi dağıtımı yaptı. Yolda kalan vatandaşlar Çerkeş ilçesindeki kültür merkezine sığındı.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya


SP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSYAN ETTİ

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya da kar nedeniyle kapanan D-100 karayolunda mahsur kaldı. Sosyal medya hesabından 18.30 gibi yola çıktıklarını söyleyerek, "Şu anda Gerede'ye 10-15 kilometre mesafe kaldı. Ve hala buradayız. Yaklaşık 3 saattir aynı bulunduğumuz noktada bekliyoruz. Herhangi bir ilerleme, açılma yok. Yaşlılar, çocuklar var. Gıdası bitenler, yakıtı tükenenler var. Yakıt almak isteyenler yakında bir istasyon olsa bile oraya ulaşmakta zorluk çekiyorlar. Mümkün değil. Bir tane muhatap bulamıyoruz. Aradığımız bütün santraller kesinlikle doğru bir bilgi vermiyor. Şu anda manzara bu. Bu yol Karadeniz'i, Doğu'yu İstanbul'a bağlayan ana yol 9-10 saattir bu durumdayız" diye konuştu.SABAH YOL YİNE KAPANDI

Öte yandan Karayolları Genel Müdürlüğü dün saat 17.25'de kar nedeniyle kapandığını duyurduğu Çerkeş - Gerede yolu Kemikli rampalarının sabaha karşı 04.05'de yani yaklaşık 11 saat sonra ulaşıma açıldığını duyurdu. Ancak, sabahın ilk saatlerinde tekrar kapandığını, kilometrelerce kuyruk oluştuğunu ve ulaşımın sağlanamadığını ileri süren vatandaşlar, saatlerce beklemek zorunda kaldıklarını dile getirerek yetkililerden yardım istedi.