DERBİLERDE ne beklersiniz? Tempo, heyecan, gol pozisyonları, direkten dönen toplar ve kalecilerin nefis kurtarışları. Bir maçın ilk yarısında 20 faul olursa ortaya sıkıcı bir maç çıkar.

İSTATİSTİKLERDE gol beklentisi bölümü neredeyse sıfır olacaktı. Oyuncular gergindi. Onları hazırlayan teknik direktörler de ‘aman defansa dikkat edin, iyi savunma yapmamız lazım’ havasını sanki takımlarına yansıtmışlardı.

SON yılların en kalitesiz derbisini izledik ilk yarıda. Futbol şovdur derler ya, pahalı ama çok kötü prodüksiyon olunca hiç çekilmiyor artık. Djiku-Icardi mücadelesi tartışılır. Icardi’ye yaptığı hareket hakem ve VAR odasına göre normal, bana göre ise penaltıydı. İsmail Kartal, Cengiz’e 45 dakika şans verdi. Bu süre bile çok fazlaydı. İrfan Can, sağ kanatta ondan daha önde şu anda. Icardi kayıp filminin başrol oyuncusu olmuş. Hiç etkili değildi. Tadic uzun süre kayboldu. Dzeko yalnız kaldı.

OYUNCULARIN stresi yüzünden ikinci devre oyun yine bol bol durdu. Sezon başını hatırlarsınız. Zaha, Galatasaray’a transfer olduğunda günlerce manşetlerden inmemişti. Sosyal medya alev almıştı. Dün 67. dakikada oyuna girdi. Kurtarıcı diye transfer edilmişti. Milyonlarca Euro verip Zaha’dan faydalanmamak enteresan.

SACHA Boey, 2. sarıdan kırmızı kartı görebilirdi. İyi kurtardı. Osayi ve Ferdi hücuma çıkmada etkili olamadılar.

OYUNCULAR ve teknik direktörler kaybetmek istemediler. Bu oyunda risk almazsanız seyredenler zevk almaz. Böyle bir maç izledik. Ne tadı ne de tuzu vardı.