DEPREM KONUTLARI BİTMEDİ, KONTEYNER KENTTE ÖNLEM ALINMADI 


TÜRKİYE’yi yasa boğan 6 Şubat depremlerinin üzerinden 10 ay geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimleri öncesi 12 Mayıs’ta “650 bin yeni konut yapacağız. En geç ekim ayı ile birlikte binlerce konutun teslimini planlıyoruz” dedi.

Ancak vaatler yine havada kaldı. Adıyaman’da depremzedeler 10 aydır konteyner kentlerde hayat mücadelesi verirken bu kez sel felaketi ile karşı karşıya kaldı.

DEPREMZEDELER ŞİMDİ DE SELZEDE OLDU: Adıyaman K1 ve Vartana konteyner kentlerinde sel nehir gibi aktı. Konteynerler su doldu. Eşyalar ıslandı.


Altyapıyla ilgili önlemlerin alınmaması nedeniyle konteynerleri bu bastı. Bazılarının tavanından akan yağmur suyu içeri doldu. Vatandaşlar kovalarla suları boşaltmaya çalıştı.

Depremzedeler konteynerlere giren suyu kova ile boşalttı.


MUHALEFETTEN ELEŞTİRİ

Adıyaman merkezindeki K1 konteyner kenti ile Vartana’daki konteynerlerde bu manzara yaşanırken Belediye Başkanı AKP’li Süleyman Kılınç bölgede incelemelerde bulundu.Saadet Partisi Adıyaman İl Başkanı Haşim Asnuk ise Kılınç’ı sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar üzerinden eleştirdi. Kılınç’ın korumasının tuttuğu şemsiye altında sadece fotoğraf çektirip gittiğini ileri süren Asnuk şunları dile getirdi:

AKP’li Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, korumasının tuttuğu şemsiyenin altında depremzedeleri izledi.


DİNLEMEDEN UZAKLAŞTI

“Sayın reisimiz fotoğrafları ‘Olumsuzluklara müdahale ediyoruz, yerinde inceliyoruz, teyakkuzdayız’ gibi süslü lafları ihmal etmeden paylaştı. Lakin Sayın Başkan, sorunlu yerleri gezip mağdur insanları dinlemeden birkaç ısmarlama poz aldıktan sonra uzaklaşmanız bir garabet örneği.”

Kepçeler yardıma koştu.