DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili İdris Şahin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, seçim öncesinde olduğu gibi seçim sonrasında da iktidarın yanlış politikalarda ısrarcılığa devam ettiğini, yönetimin "iş bilmezliği" yüzünden Türkiye'nin ciddi sorunlarla karşı karşıya bulunduğunu öne sürdü.

Hükümetin, sorunların çözümüne dair bir programı olmadığını iler süren Şahin, yatırım için güven sağlanması gerektiğini anlattı.

Bir gazetecinin, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında seçim öncesi gizli bir protokol imzalandığı iddialarına dair değerlendirmesini sorması üzerine Şahin, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun programını seyrettim. Sayın Kılıçdaroğlu bu konuyu iki kişinin namusuna bırakılmış bir sözleşme olarak değerlendirdi. Dolayısıyla bize düşen, iki kişi arasında var olan bu görüşmelerin detayının sadece iki kişide kalması gerektiğine olan inancımızı devam ettirmektir. Eğer bu kamuoyu ile paylaşılacaksa bunun da o iki değerli genel başkan tarafından paylaşılmasının uygun olacağını düşünüyoruz." dedi.

Şahin, Ümit Özdağ ile yapılan görüşmelerden haberleri olduğunu ifade ederek, "Ama bu şekilde bir gizli protokol olduğuna ilişkin herhangi bir bilgimiz söz konusu değildi." diye konuştu. (AA)