Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gençler ustanın izinde
Gençler ustanın izinde
Ünlü tiyatrocu Haldun Dormen’in önderliğinde açılan “Dormen Akademi” geleceğin tiyatrocularına çok özel bir eğitim vermek üzere çalışıyor. 2019-2020 eğitim yılında açılan ve konservatuar eğitim programını çok kapsamlı olarak uygulayan akademi, geleneksel oyunculuk yöntemlerini sıkıştırılmış bir konservatuar eğitimi olarak verecek.
Kültür Sanat 3 Aralık 2019 - 14:42

Kuruculuğunun tanınmış oyuncu Hüseyin Gülhuy'un yaptığı oyunculuk bölümünde Haldun Dormen, Göksel Kortay, Serpil Günseli, Emre Basalak, Ekin Tekelioğlu, Burak Davutoğlu yönetiminde hızlandırılmış bir konservatuar eğitimi alacak öğrenciler, bu eğitim sonrasındaki mezuniyetin ardından, büyük ustalar ve eğitmenlerle birlikte seçici kurulun da dahil olduğu bir değerlendirmeyle tabi tutulacaklar. Başarılı olan oyuncular ‘Dormen Akademi’ çatısı altında kurulan özel tiyatroda duayen tiyatrocu Haldun Dormen'in sahneye koyacağı oyunlar içinde yer alma fırsatı bulacaklar. Bünyesinde Müzikal Tiyatro Atölyesi de yapan Dormen Akademi Kadıköy Mustafa Saffet Kültür Merkezi'nde hizmet veriyor.

Dormen Akademi Kurucusu ve Haldun Dormen'in öğrencisi Hüseyin Gülhuy yaptığı açıklamada “Haldun Dormen ismi benim için çok değerli. Eski öğrencilerinden biri olarak ünlü duayenin bu kıymetli ismi bana emanet etmesinden büyük gurur duyuyorum. Haldun Dormen, ‘Dormen Akademi’nin onursal başkanı ve bizim her zaman en büyük öğretmenimizdir. Onun izinde gelenekseli modern ile birleştirerek yeni nesil bir eğitim anlayışı ile geleceğin tiyatrocularını yetiştireceğimize inanıyorum” dedi.