Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi konusu ve oyuncuları! Kut’ül Amare nedir? İşte dizi hakkında merak edilenler
Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi konusu ve oyuncuları! Kut’ül Amare nedir? İşte dizi hakkında merak edilenler
TRT1'in yeni dizisi Mehmetçik Kut'ül Amare başladı. 1. Dünya Savaşı'nda İngilizlerle yapılan bir muharebeyi anlatan dizinin başrollerinde önemli isimler var. İlk bölümü ile ekrana gelen dizinin oyuncuları kim? Oyuncu kadrosunda hangi ünlü isimler var? İşte dizinin künyesi ve Mehmetçik Kut'ül Amare hakkında merak edilenler ve Kut'ül Amare kuşatması zaferi nedir? sorusunun yanıtları
Magazin 18 Ocak 2018 - 23:40

1916’da 1.Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu’nun İngilizleri bozguna uğrattığı çok önemli bir muharebenin konu edildiği ‘Mehmetçik Kut’ül Amare’ Dizisi’nin ilk bölüm fragmanı geldi! Dizi yeni sezonla birlikte bu akşam TRT1 ekranlarında olacak. Peki dizinin oyuncuları kim? Dizinin konusu ne? Kut’ül Amare zaferi nedir? İşte diziye dair merak edilenler…
mehmetcik-kutul-amare-ic2

MEHMETÇİK DİZİSİ OYUNCULARI

Mehmetçik Kut’ül Amare. Diriliş Ertuğrul’un da yapımcılığını üstlendiği yapım şirketi tarafından hazırlanan dizide Serdar Gökhan, Kaan Taşaner, İsmail Ege Şaşmaz, İlker Aksum, Gamze Özçelik gibi önemli isimler var. İşte Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi’nin ilk bölüm fragmanı, oyuncu kadrosu ve dizi hakkında merak edilenler…

kutul-amare7

MEHMETÇİK KUT’ÜL AMARE’YE SÜRPİZ İSİM

Yapımcılığını Bozdağ Film'in, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan'ın üstlendiği; başrollerini İsmail Ege Şaşmaz, Kaan Taşaner ve Serdar Gökhan'ın paylaştığı yapımın kadrosuna Cox rolüyle daha önce ‘Yabancı Damat', ‘Canım Ailem', ‘Bizim Yenge', '20 Dakika', ‘Yeşil Deniz' ve ‘Poyraz Karayel'de rol alan İlker Aksum dahil oldu. Oyuncu, dizi için at binme dersleri almaya başladı.

MEHMETÇİK KUT’ÜL AMARE NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Mehmetçik Kut’ül Amare 18 Ocak Perşembe Günü  (Yarın akşam) ekranlarda olacak!

NEREDE ÇEKİLECEK?

Konya'da çekilecek dizi için belediyenin desteği ile geniş bir plato kurulacak.

 

KUT’ÜL AMARE ZAFERİ NEDİR?

I. Dünya Savaşı'nın Irak Cephesi'nde, İtilaf Devletleri ile İttifak Devletleri arasında gerçekleşmiş bir kuşatma muharebesidir. 8.000 askerden oluşan İngiliz-Hint garnizonu Bağdat'ın 160 kilometre güneyinde Kut kasabasında Osmanlı ordusu tarafından kuşatıldı. 101 yıl önce 29 Nisan'da sonuçlanan kuşatma sonrasında İngilizlerin 6'sı general, 476'sı subay olmak üzere toplam 13 bin 309 askeri esir alındı. Bazı tarihi kaynaklara göre Osmanlı ordusunun Birinci Dünya Savaşı'nda, Çanakkale'den sonra en büyük zaferi olan Kut'ül Amare 1952 yılına kadar Türk Ordusu tarafından bayram olarak kutlanıyordu.
mehmetcik-kutul-amare-ic1

KUT’ÜL AMARE OYUNCULARI KİMDİR?

kaan

Kaan Taşaner (SÜLEYMAN ASKERİ)

33 yaşında, gözü kara, vatanına ve milletine sonuna kadar bağlı biridir. Verilen görevleri, eksiksiz ve sorgusuz sualsiz bir şekilde yerine getirir. Ömrü savaşlarla geçmiş ve Enver Paşa'nın yakın silah arkadaşı olmuştur. Sert mizaçlı biridir. Geçmişi başarılarla dolu bir askerdir. Teşkilat-ı Mahsusa’nın başındaki isimdir.

serdargokhan

Serdar Gökhan (Hüsrev)

63 yaşında, Plevne gazisi bir pehlivandır. Ömrü savaşmakla geçmiştir. Liyakat madalyası bulunan eski bir askerdir. Bektaşi ocağında aldığı eğitim doğrultusunda, hayat felsefesini çizmiştir. Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde  Süleyman Şah karakterine hayat vermiştir. Binlerce projede yer almıştır. Yeşilçam'ın yaşayan efsaneleri arasında yer almaktadır.

ismailege

İsmail Ege Şaşmaz (Mehmet)

Mehmet, 20 yaşında, Darülfünun talebesi, hırslı, kararlı ve vatanperver bir gençtir. Mazlumun yanında, asi ruhlu ve inatçı bir kişiliktir. Anne ve babasını 5 yaşında Osmanlı-Yunan savaşında kaybettiğinden beri Hüsrev tarafından büyütülmüştür. Vatanı için gözünü kırpmadan canını verebilecek bir aslan parçasıdır.

ilkeraksum

İlker Aksum (Cox)

42 yaşında, çıkarları için her şeyi yapabilecek bir kişilikte, acımasız ve güvenilmez biridir. Zorlu bir çocukluk geçirmiştir. İngiliz İstihbaratı tarafından 5 yaşında yetimhaneden alınıp, sıkı bir eğitimden geçirilmiştir. İngiltere'nin çıkarlarına hizmet etmek için, hedefi doğrultusunda her şeyi mübah gören bir ajandır. Bir Arap kadar Arapça, bir Türk kadar Türkçe konuşabilmektedir. Son olarak Poyraz Karayel dizisinde Çınar karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır

ozgu

Özgü Kaya (Zeynep)

20 yaşında, bir ceylan kadar zarif olsa da, gerektiğinde çöl aslanı gibi güçlü olabilmektedir. Azimli, kararlı ve meraklı biridir. Hem zekası hem de siyaset, tarih ve coğrafya bilgisiyle akranlarından ayrılmaktadır.

gamze

Gamze Özçelik (Elizabeth)

32 yaşında, Amerikalı bir gazeteci görünümündeki casustur. İyi bir iletişim yeteneğine ve keskin bir zekaya sahiptir.

semih

Semih Ertürk (Said)

22 yaşında, Darülfünun öğrencisidir. İlgi odağı olmayı önemseyen, hırslarını ön planda tutan, kuralcı ve görevci bir yapıya sahiptir. Bir yönüyle merhametli ve vatanseverdir. Hüsrev'in öz oğludur.

ismailhakki

İsmail Hakkı (Mevlüt)

33 yaşında külhanbeyi tarzında, Antalya yörüklerindendir. Osmancık Taburu askerlerinden biridir. Oldukça iyi ata binmektedir. Askerlere ağabeylik yapar.

ugurkarabulut

Uğur Karabulut (Niyazi)

32 yaşında, Trabzonlu, enerjisi oldukça yüksek olan ve fıkra anlatmayı seven, deli dolu biridir. Evlidir. 2 yaşında çocuğu vardır. Ancak henüz onu görememiştir. Osmancık Taburu askeridir.

eva

Eva Dedova (Victoria)

23 yaşında, İngiliz İstihbaratı'nın İstanbul'daki casuslarından biridir. Görünen mesleği öğretmenlik olan Victoria, zeki, kurnaz ve güzelliği sayesinde birçok erkekten istediğini alabilen biridir.

İŞTE MEHMETÇİK KUT’ÜL AMARE DİZİSİNİN İLK BÖLÜM FRAGMANI