Sözcü Plus Giriş

Melis Sezen ölüme terk edilen hayvanların canlarını kurtardı

Melis Sezen başrolde oynadığı 'Sadakatsiz' dizisinin çekimine giderken, Sarıyer'de yol kenarında terk edilen biri yavru iki eşek ve bir atın yardımına koştu. Oyuncunun hemen veterinere götürdüğü femur kırığı bulunan sıpanın sol bacağına 12 vida, 5 pin ve 1 plaka takıldı.

Güncellenme: 16:41, 10/05/2021
Melis Sezen ölüme terk edilen hayvanların canlarını kurtardı

Zekeriyaköy’de 3 Mayıs gecesi dizi çekimine giden oyuncu Melis Sezen yol kenarında yerde yatan bir sıpa gördü. Bunun üzerine sıpanın yanına giden Melis Sezen, üyesi olduğu Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği’ni (HAYKURDER) arayarak yardım istedi. Haber üzerine HAYKURDER ve Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği harekete geçti. Çevrede yapılan inceleme 1 at ve biri yavru 2 eşeğin 10 gün kadar önce bölgeye terk edildiği öğrenildi.

Sağlık durumlarının iyi olduğunun anlaşılmasıyla yetişkin olan at ve eşek bakımları yapılmak ve koruma altına alınmak üzere İBB’nin Kemerburgaz’da bulunan sahipsiz hayvan bakımevine nakledildi. Yerde yaralı halde yatan ve sağlık durumu kötü olan sıpa ise, Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği tarafından özel bir sağlık kuruluşuna sevk edildi.

YARALI SIPA AMELİYAT EDİLDİ

Yapılan tetkiklerde sol arka bacağında femur kırığı bulunan ve ameliyat edilen sıpanın sol bacağına 12 vida, 5 pin ve 1 plaka takıldı.Operasyon sonrası sıpa Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği tarafından koruma altına alındı. (İHA)

Yayınlanma Tarihi:16:39,