Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünyanın en iyi motosiklet rotaları
Dünyanın en iyi motosiklet rotaları
'Otomobil mi yoksa motosiklet mi’ ikilemini yolllarda olmayı seven belki de herkes yaşar. Böyle durumlarda içindeki maceracı ruha karşı koyamayanlar, tercihini iki tekerlekten yana kullanır. İşte gerçek bir tutku olan motosiklet uğruna seyahat edebileceğiniz en güzel rotalar...
Seyahat 15 Mayıs 2018 - 11:19

Serra Do Rio Do Rastro, Brezilya

m1Güney Amerika'nın en büyük bölgesi, en etkileyici motosiklet yarışlarından birine ev sahipliği yapmasıyla motorcuların da çok sık uğradığı bir yer. Dağ silsilelerinin arasındaki yol, keskin virajlı olsa da motor sürmenin çok keyifli olacağı aşikar. İlk bakışta biraz ürpertse de burayı sevmeniz için oldukça fazla nedeniniz var.

Karakoram Otobanı, Pakistan'dan Çin'e

m2Karakoram Otobanı'nı Çin ve Pakistan arasında fethetmek, cesur bir motorcunun işi denilebilir. Dünyanın en yüksek asfalt yollarından biri olan Karakoram, Himalayaları aşan yollardan biri olmasıyla ünlü. Zorlu arazisi ve muazzam yüksekliğiyle adrenalin seven sürücüler için ise en ideal yerlerden.

Hana Otobanı, Hawaii

m3Yeşilin içinde kaybolduğunuzu zannederken aslında yanı başınızda okyanusun da olduğu bir yoldur Hana Otobanı. Motor sürebileceğiniz en efsanevi yollardan biri olan bu otoban, ilham verici bir doğal güzelliğe sahip. Motorcuların en sevdiği yerlerden biri olan bu otobanda 600 viraj ve çoğu tek şerit olan 60'a yakın köprü mevcut.

Transfagarasan Yolu, Romanya

m4Bir keresinde Top Gear ekibi tarafından ¨Dünyanın En İyi Yolu¨ olarak ilan edilen Transfagarasan, 1970'lerde stratejik bir askeri yol olarak inşa edilmiş. Hala da dünya üzerindeki en destansı yollardan biri olan Romanya'daki bu yol, aslında oldukça virajlı ve nispeten de tehlikeli. Romanya'nın en yüksek zirvelerini bile aşan noktaları bulunan yolu çobanlar sürülerini sürmek için de kullandığı için her zaman dikkatli olmakta fayda var.

Amalfi Kıyısı, İtalya

amalfi

İtalya'nın meşhur Amalfi Adası, kelimelerle anlatmaya yetecek gibi değil. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde olan ve turistlerin en popüler mekanlarından biri olan ada, motorcuların da gözdesi. Özellikle Avrupa'da motor sürmeyi sevenlerin en sık geldiği yerlerden biri olan bu yolda, İtalya'nın güzellikleri arasında yolculuğun bitmesini hiç istemeyeceksiniz.

Tremola Yolu, İsviçre
m5
Bir zamanlar 18 kilometrelik Arnavut kaldırımı olan yolun yerini, bir tren hattıyla tünel aldı ve bu sayede otomobillerin İsviçre Alpleri'ni geçmesine izin verildi. Dünyadaki en güzel manzaraya sahip olan bu yol, aslında tehlikeli olmasına rağmen motorcuların gözdesi. Kış aylarında trafiğe kapalı olan bu yolun keyfini ancak baharda ve yazda çıkarabilen motorcular, aylar öncesinden yolun açılmasını iple çekiyor.

Alaska Otobanı, Kanada

m6Güney Amerika'da motosiklet keyfine varabileceğiniz rotaların başında Alaska Otobanı gelir. Uçsuz bucaksız yolda giderken etrafınızda göreceğiniz manzara sanki bir film karesindeymişsiniz hissi yaratabilir.

Jebel Hafeet Dağ Yolu, Birleşik Arap Emirlikleri

m7Jebel Hafeet, Birleşik Arap Emirlikleri'nin en yüksek dağı olmasa da kesinlikle en çok bilinen yeridir. Dağın etrafında dolanan yol, cesur sürücüler için tutkunun ta kendisidir. Sonuna kadar gittiğinizde bir park yeri, bir otel ve ülke yöneticilerine ait bir saray tarafından karşılanacağınız bu yolun bitmesini hiç istemeyeceksiniz.

State Otobanı 6, Yeni Zelanda

newYeni Zelanda'nın dünyaca ünlü güzelliği, motorcular için mükemmel bir duraktır. Tasman sahili ve engebeli manzarasıyla uzun süre boyunca motor sürebileceğiniz bu yolda durmak istediğinizde, Franz Josef Glacier'i mutlaka ziyaret edin.