Dün akşam birçok oyuncu için final gecesiydi. Santos, yaklaşık bir aydır izlediği Beşiktaş’ı bu defa tribünden seyretmek için yerini almıştı.

Takımda kalmak ve mücadeleye sonuna kadar inanmak iki kişilik oynamaktan geçer. Yeni gelen hocanın önceden bilinen en önemli prensibi bu. Demir Ege ve Semih’le, istekli Rashica ve Gedson’la maça kontrollü başladı Beşiktaş.

Rashica'nın nefis vuruşuyla öne geçti Kara Kartal. Rizespor, İlhan Palut’la sistemini oturtmuş bir takım. Beraberlik için kanatlar dahil iyi yüklendiler. Rakip yarı sahada anahtar pas girişimleri önemliydi, attıkları gol VAR’a takıldı ev sahibinin.

Böyle yağmurlu havalar kalecileri üzer ve stres yaşatır. Semih’in şutu sertti kabul ama Gökhan gibi deneyimi yüksek bir kaleci. Çok daha dikkatli olmalıydı top gelirken. Ne diyelim, ıslak top ve kaygan zeminin azizliğini yaşadı.

2. yarıda Rizespor’da kaleyi Tarık devraldı. Semih yine çabukluğunu gösterdi. Kaleyi gördüğü andaki vuruşu sert ve güzeldi. Böyle devam ederse milli takım da iyi bir forvet kazanacak, buna eminim.

Bir takım 3-0 öne geçince bütün sahayı parseller ve gol sayısını arttırmak için üstünlüğünü rakibine iyice kabul ettirir. Oyun esnasında Beşiktaş’ta büyük bir özgüven kaybı oluyor. Bir gol yersem hemen arkasından ikinciyi yerim endişesi ile son bölümlerde başarılı olamadığı savunmayı tercih etti Kara Kartal. Semih kuşkusuz maçın adamı. Golleri attıktan sonra bir de Tosun Paşa’ya gol attırdı.

Depresyonla geçen sezonda Semih gibi bir oyuncuyu kazanma yolunda büyük adım atmak Kara Kartal için büyük moral olacak.