Dün gece sahada siyahla beyaz sadece Beşiktaş’ın rengi değil, iki takım arasındaki farkı da ifade ediyordu.

Benim anlayamadığım konu bu hakemlerin korkaklıkları. Arkadaşlar nasıl ki karanlıktan korkan adamdan gece bekçisi olamazsa, bir çoğunuz gibi insandan korkan adamdan da hakem olmaz! Yol yakınken ne olur bırakın da, yabancı mı gelecek, uzaylı mı gelecek her ne ise bir de onları deneyelim.

Adam gözünün önünde kurşun yemiş gibi yere atıyor kendini, 5 saniye sonra kalkıp 30 metreden kaleye şut atıyor, siz de bizim gibi izliyorsunuz! Merak ediyorum sonradan izleyince hiç sıkılmıyor musunuz? Cebinizdeki kartı çıkaramıyorsunuz? Nedeni korkaklığınız mı? Utanma duygunuzu kaybetmeniz mi? Anlayamıyorum!

Bu adamların numaralarına izin verdiğiniz için, onlar da normal yaşamlarında herkesi sizin gibi zannedip, Umre’de ihrama bürünüp ertesi gün ülkede her türlü garabetin altından çıkıyor.

Her karar sonrası sahada birtakım adamlar etrafınızı sarıp size ayar vermeye çalışırken tepkisiz kalıp yetkilerinizi kullanmama sebebiniz, külhanbeylerden mi korkmanız? Yoksa sizi yönettiğini zannedenlerden mi? Ben cevabı vereyim: Hepsinden korkuyorsunuz, çünkü yüreğinizin kalibresi yeterli değil bu işi yapmaya.

Fener'in penaltısı 3 metre önünde oluyor, niçin direkt vermiyorsunuz? Çünkü korkaksınız, işi VAR’a götürüp aklınızca oraya ihale edeceksiniz!

İlk golden önce kırmızı kart versen kimse bir şey demeyecek, ikinci yarı gözünün önünde son adam diye kırmızı çıkarıp sonra iptal ediyorsun.

Kusura bakmayın ama sizler değil bu seviyede maç yönetmek, Yurttan Sesler korosunu bile yönetemezsiniz!