Corona virüs salgını tedbirleri kapsamında alınan karar doğrultusunda iç ve dış hat olmak üzere tüm seferler daha önce durdurulmuştu. Konuya ilişkin açıklama yapan Aycı yeni dönem ile ilgili şöyle konuştu:

* İç hat seferleri 4 Haziran'da dış hat seferleri ise 10 Haziran'da başlayacak. Yolcularımızın beraberinde getirdikleri kabin bagajları artık kabin içerisinde taşınmayacak.

* Kabin bagajları uçak altına kabul edilecek. 8 kilogramlık kabin bagaj hakkı uçak altı bagaj hakkına eklenecek. El çantası ise kabinde taşınabilecek.

* 2020-2021'de amacımız kâr etmek değil, gücümüzü korumak olacaktır. 5 yıla varabilecek bu süreçte, fedakarlıklarla iş akdi feshetmek yerine yolumuza devam etmek için beraber çalışacağız.

* THY bu süreçte yeni bir ücret politikasına geçebilir. (DHA)

[old_news_related_template title="Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu" desc="Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs (corona virüsü) Bilim Kurulu ile gerçekleştirdiği toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden edinilecek bir kod ile şehirler arası yolculuk yapılabileceğini belirtti. YKS ve LGS gibi sınavlarda öğrencilerin sınavın yapılacağı sınıflara maske ile gireceği ifade edildi. Bakan Koca, memleketine gitmek isteyen 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların Kaymakamlıklardan 1 ay geriye dönmemek şartıyla izin alabileceğini açıkladı. Bakan Koca ayrıca, haziran ayında sokağa çıkma yasaklarının devamıyla ilgili 'Sokağa çıkma kısıtlamaları anlamında kronik ve de büyüklerimizle ilgili kısmen olabilir' dedi." image="https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2020/05/20/iecrop/koca-dha_16_9_1589988343.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-bakan-koca-canli-yayinda-turkiyedeki-son-durumu-acikliyor-5826325/"]

[old_news_related_template title="Türkiye'de günlük yeni vaka sayısı binin altına indi" desc="Türkiye'deki corona virüsü salgınıyla ilgili güncel veriler açıklandı. Son 24 saatte 23 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu can kaybı 4 bin 222 oldu. Vaka sayısı da 922 artarak 152 bin 587'ye yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsüyle ilgili yaptığı paylaşımda vaka sayısının ilk kez binin altına düştüğünü açıkladı." image="https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2020/05/20/iecrop/vaka-reuters_16_9_1589998018.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-turkiyede-coronadan-kaynakli-guncel-can-kaybi-ve-vaka-sayisi-aciklandi-2-5826475/"]