Bugün itibariyle Zodyak’ta hayli uzun yörünge çizen Plüton, Kova burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte dünyada güç dengelerinin büyük ölçüde değişmeye başlayacağı, ekonomik, politik ve kültürel açıdan büyük dönüşümlere gebe yepyeni bir sürece giriyoruz.

Plüton’un Kova burcuna geçişi beraberinde şunları getirecek:

Hiçbir şey eskisi gibi kalmayacak. Ekonomi, politika ve uluslararası ilişkilerde Yeni Dünya Düzeni kavramının ne olduğunu anlayacağımız bir yeniden yapılanma dönemine giriyoruz.

Plüton’un Kova burcundan geçiş yaptığı 1777-1798 yılları arasında dünyanın pek çok yerinde ayaklanma, isyan ve devrimler vardı. Böyle bir evreye giriyoruz. Finansal dağılımın adaletli olması sağlanana, eşitlikçi ve insani açıdan gelişkin bir hale bürünene kadar devam edecek olan dönemsel protestolar, insan hareketleri yaşanabilir. Hak talepleri artabilir.

Bildiğimiz lider tipi değişiyor! Dünya liderlerinde “Tek Adam” hegemonyasından uzaklaşılmaya başlanacak. Demokrasi ve sosyal adaleti sağlama yeteneğinde cesur yeni liderlerin ortaya çıkışına şahit olacağız.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da uluslararası arenada bazı büyük bankaların batışına, kapanmasına şahit olabiliriz. Bankalarla ilgili büyük sıkıntılara, bazı şirketlerin çöküşüne ve para piyasalarında çalkantılara şahit olabiliriz.

BU DOLUNAYA DİKKAT!

25 Ocak Perşembe akşamı 20.53’te 5 derece 14 dakika Aslan burcunda güçlü bir enerji çıkışını ifade edebilecek bir dolunay gerçekleşiyor. Stresli enerjilerin yoğunluk taşıdığı dolunay haritasında dikkatimizi çeken şeyleri özetlersek:

■ Doğal afetlerde, özellikle sismik aktivitede artış.

■ Topraklar, tarım ziraat alanında stresler, toprak kayması, maden kazası gibi riskler.

■ Barınma ve mülkiyet konusunda gelişmeler ve stresler.

■ Finansal konularda streslerin ve ekonomideki olumsuzlukların artması.

■ Hükümet ve muhalefet partileri arasındaki gerilimin tırmanması.

■ Karşıt görüşler, uzlaşmazlıkların ve kutuplaşmanın artması.

■ Askeri konular ve güvenlik alanında stresler, uzun dönemli stratejiler.

■ Halkın, özellikle çocukların sağlığına dikkat! 

■ Enflasyonda ve metal fiyatlarında (özellikle altın) artış ihtimali.

■ E-ticaret, dış ticaret, seyahatler, vize ile ilgili olumlu gelişmeler.

■ Çalışanların haklarına yönelik iyileştirmeler.

Dolunayla ilgili tavsiyeler şunlar olabilir:

Özgüvenimiz yükselebilir, kendimizi daha iyi ifade edebiliriz. Ama boyumuzdan büyük işlere kalkışmayalım, başkalarını küçümsemekten uzak durmalıyız.

İlişkilerimizi ciddi boyuta taşımamızın zamanı geldi! Eğer ilişkilerimizde stresler yaşıyorsak,
pazar gününü düzeltmek için kullanabiliriz. 

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

27 Ocak Cumartesi günü Uranüs’ün de gerilemesini tamamlamasıyla birlikte Retrolar bir müddet için bitiyor. 2 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayana kadar hiçbir gezegen gerilemesi olmayacak. Yani yaptığımız işlerde geri tekrarlama veya geri dönüp düzeltme gerekliliği olmayacak.

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince...

Pazartesi günü genelinde değişken, kararsız bir enerji atmosferinde olacağız. Yeni ilişki adımları, kişisel bakım, alışverişler açısından uygun bir zaman diliminde olmayacağız.

Salı günü sağlamlık ve kalıcılık imkanı veren, büyüme ve gelişmeye yönelik güzel fırsatlar içeriyor. Akşam saatleri ise tartışmalara, uzlaşmazlığa açık...

Çarşamba günü ‘kazalara, sakarlıklara dikkat!’ dedirtiyor! Duygusal tepkilerden, acele kararlardan da uzak duralım. Akşam saatleri yenilikler, değişiklikler yapmak, manevi açıdan güzel bir fırsat sunuyor. Değerlendirebiliriz.

Perşembe günü agresif, uzlaşmazlıklara, kazalara dikkat! Güvenlik gerektiren konular açısından temkinli olmak gereken bir gündeyiz, farkında olalım! Gece 20:53:58’de dolunayın zirve noktasına varıyoruz!

Cuma günü kendimize olan güvenimizi tazeleyebileceğimiz ama abartılara kaçabileceğimiz, konuşmalarımıza dikkat etmemiz gereken bir zaman diliminde olacağız.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğuna belirsizlik ve kararsızlık enerjisi hakim gözüküyor. Bu yüzden, girişeceğimiz ve beklediğimiz işler bir müddet için boşlukta ve kararsız kalabilir. Boyumuzu aşan işlere kalkışmayalım.

Pazar günü genelini ilişkilerimizi toparlamak, düzene sokmak, ciddiyet noktasına taşımak, önem verdiğimiz kişilerle bir araya gelmek, işlerimizi halletmek için kullanabiliriz.

Jeodezik Harita

Bu dolunay civarındaki günlerde güçlü bir enerji çıkışı olasıdır. Doğal afetlere sebep olabilir. 25 Ocak dolunayı için çizdirilmiş jeodezik haritada Ege Denizi civarı, İzmit ve Bursa, Doğu Anadolu, Van Gölü civarında gezegen izdüşümleri, dolunay civarındaki ve takip eden bir aylık süreçteki günlerde bu bölgelerde sismik artış ihtimalini göstermektedir. Tabii biz astrologlar yer kabuğunun durumunu, hangi bölgede ne kadar enerji birikimi olduğunu bilemeyiz. Bu yer bilimcilerin, jeofizikçilerin işidir. Biz sadece göksel objelerin yeryüzüne iz düşümlerini belirtiyor ve stres taşıyan potansiyelleri belirtiyoruz.