Reklamsız Sözcü

Obama: Türkiye ile Suriye sınırını kapatıyoruz

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, "Türkiye ile birlikte Suriye sınırını kapatıyoruz" dedi.

android-time 06:49 7 Aralık 2015
Obama: Türkiye ile Suriye sınırını kapatıyoruz
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, "Türkiye ile birlikte Suriye sınırını kapatıyoruz" dedi.

ABD Başkanı Barack Obama, Kaliforniya’da meydana gelen saldırıyla ilgili konuştu. Obama, Oval Ofis’te yaptığı konuşmada, “Türkiye ile birlikte Suriye sınırını kapatıyoruz” dedi.

Foto: Reuters

ABD Kaliforniya eyaletindeki San Bernardino kasabasında yaşanan ve 14 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası Oval Ofis’te halka seslenen ABD Başkanı Obama terörle mücadelede atacağı adımlara değindi ve terörle olan mücadeleyi kazanacaklarından emin olduğunu vurguladı.

Obama yaptığı konuşmada, ABD’nin terörle mücadele etmekten vazgeçmeyeceğini duyurdu. Obama konuşmasında ABD’nin hava operasyonlarına devam edeceğini belirtti. Obama, ayrıca Suriye’ye düzenlenecek bir kara operasyonun ABD’nin yararına olmayacağını vurgularken, bölgedeki IŞİD’e karşı savaşan muhaliflere eğitim ve muhimmat sağlanmasına devam edileceğini duyurdu.

Obama konuşmasında Türkiye’den de bahsetti. Obama, “Türkiye ile birlikte Suriye sınırını kapatıyoruz” dedi. Obama ayrıca ABD vatandaşları için silah edinmenin zorlaşması gerektiğini de vurguladı. Obama, müslüman toplumların da IŞİD ile mücadelede ABD’nin en büyük destekçisi olması gerektiğini vurguladı. Amerikan Başkanı, ABD sınırları içerisinde ayrımcılığa yerin olmadığını vurgularken, IŞİD’in islamı kesinlikle temsil etmediğini söyledi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 21:3607.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more