Reklamsız Sözcü

Asıl ‘felaket’ bugün

Türkiye’nin günlerdir beklediği etkili kar ve soğuk hava, dün öğle saatlerinden itibaren yurdun büyük bölümünü ‘vurdu’.

android-time 06:59 31 Aralık 2015
Asıl ‘felaket’ bugün
Türkiye’nin günlerdir beklediği etkili kar ve soğuk hava, dün öğle saatlerinden itibaren yurdun büyük bölümünü ‘vurdu’.

Sabah hafif başlayıp öğlene doğru etkisini artıran kar yağışına bir de hızı saatte 70 km'yi bulan şiddetli poyraz eklenince, Türkiye'nin neredeyse tümü ‘buz tuttu”! Öte yandan, İstanbul’da dün öğleden sonra başlayan kar yağışı gece saatlerinde aralıklarla etkili oldu.

KAR YAĞIŞI İSTANBUL’DA GECE DE DEVAM ETTİ

İstanbul’da dün öğleden sonra başlayan kar yağışı gece saatlerinde aralıklarla etkili oldu.

Ara ara kuvvetlenen yağış Esenler ve Bağcılar’da yerleri beyaza bürüdü. Belediye ekipleri yollarda tuzlama çalışması yaparken, araçların yolda ilerlemekte güçlük çektiği görüldü.

Okulların tatil ilan edilmesini fırsat bilen çocuklar da sokaklarda kartopu oynayarak kar yağışının tadını çıkardı.Anadolu Yakasında da bazı bölgeler tamamen beyaza büründü. Kar yağışını ve okulların tatil olmasını fırsat bilen vatandaşlar  geç saatlere kadar karın tadını çıkardı. Bazı vatandaşlar da beyaza bürünen parklarda selfie çektirmeyi ihmal etmedi.

İSTANBUL'DA DÜN ‘İYİ GÜNÜMÜZDÜ'

Karadenİz üzeriden gelen hava kütlesi ve kuvvetli poyrazın etkisiyle İstanbul genelinde beklenen kar yağışı da, dün sabah saatlerinden itibaren başladı.

Sabah saatlerinde etkisiz ve bazı bölgelerde olsa da, öğleden sonra etkisini artıran kar yağışı, en yoğun olarak Tuzla, Pendik ve Kartal'da etkisini gösterdi. Avrupa yakasında da yüksek kesimlerde aralıklarla kar yağışı etkili oldu. Halkalı civarında da kısa süreli dolu yağdı. Sürücülerin yağış nedeniyle yavaş ilerledikleri görüldü. Kentte kar yağışı gece daha da yoğunlaştı. Meteoroloji 1. Bölge Müdürü Ergün Güler, Karadeniz üzerinden gelen hava kütlesi ve saatte hızı 40 kilometreyi aşan kuvvetli poyrazın havayı soğutmasıyla, sıcaklığın hızla 4 derecelerin altına düştüğünü söyledi.

TİPİ OLARAK ARTACAK

Bu nedenle Anadolu yakasında yüksek kesimlerden başlamak üzere Beykoz, Ümraniye, Üsküdar, Kartal, Çekmeköy, Şile, Avrupa Yakası'nda ise Çatalca, Şişli, Beylikdüzü ve Sarıyer'de kar yağışının aralıklarla başladığını belirten Güler, karın tipi şeklinde yoğun olarak devam etmesinin beklendiğini söyledi.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 07:0131.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more