Reklamsız Sözcü

Astsubaya saldırı için çelişkili açıklamalar

Erzurum'da astsubaya düzenlenen saldırı için Genelkurmay ve valiliğin ayrı ayrı açıklama yapması kafaları karıştırdı.

android-time 17:12 29 Temmuz 2015
Astsubaya saldırı için çelişkili açıklamalar
Erzurum'da astsubaya düzenlenen saldırı için Genelkurmay ve valiliğin ayrı ayrı açıklama yapması kafaları karıştırdı.

Erzurum’da görevli olduğu bölüğe giderken  aracı arızalanan Astsubay Üstçavuş Nazım Altun uğradığı silahlı saldırıda yaralanmıştı.  Erzurum Valisi  Ahmet Altıparmak, Twitter’dan yaptığı açıklamada “terör saldırısı değil”  dedi. Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasında ise saldının PKK tarafından düzenlendiği belirtildi. Çelişkili açıklamalar kafa karıştıdı.

Astsubay Üstçavuş Nazım Altun olayı ile ilgili olarak Vali Ahmet Altıparmak, Twitter hesabından saat 14.38’de “Horasan’da bir TSK mensubu personelimiz silahla yaralanmıştır, Terör saldırısına bağlı bir yaralanma olmadığı değerlendirilmektedir” diye açıklama yaptı.

GENELKURMAY: PKK

Erzurum’un Horasan ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan 26 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Nazım Altun’un vurulması ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı tarafından  yapılan açıklama ise şöyle:

“34’üncü Mühimmat Bölge Komutanlığında (Erzurum) görevli astsubayımıza, birliğine giderken Erzurum/ Horasan İlçe merkezinde aracının arıza yapması üzerine, inerek aracını kontrol ettiği esnada, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından silahlı saldırıda bulunulmuştur. Personelin karşılık vermesi üzerine teröristler olay bölgesinden kaçmıştır. Olayda karın bölgesinden yaralanan astsubayımız, yaralı olarak birliğine aracı ile intikal etmiş, müteakiben birlik komutanlığınca Erzurum Asker Hastanesine sevk edilmiştir. Personelin hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Horasan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince saldırganları yakalama çalışmalarına başlanmış olup, bu kapsamda, ilçenin giriş-çıkışları kontrol altına alınmıştır.” DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more