Reklamsız Sözcü

İzmit`te sendikalardan barış çağrısı

İzmit`te sendikalardan barış çağrısı

android-time 15:28 29 Aralık 2015
İzmit`te sendikalardan barış çağrısı
İzmit`te sendikalardan barış çağrısı

Ergün AYAZİZMİT(Kocaeli), (DHA)- İZMİT`te, DİSK, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Doğu ve Güneydoğu`daki olaylara tepki göstererek, barış çağrısında bulundu.

DİSK, KESK ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği üyeleri bugün Demokrasi Parkı`nda bir araya gelerek Doğu ve Güneydoğu`daki sokağa çıkma yasakları ve operasyonlara tepki gösterdi. Eyleme katılan yaklaşık 50 kişi, `Susma, sustukça sıra sana gelecek`, `Savaşa inat barışı savunacağız` diye sloganlar attı. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Dönem Sözcüsü Gülüzar Ateş insanların öldürülmesine seyirci kalmayacaklarını belirterek, şöyle dedi:

`Doğu ve Güneydoğu`da uygulanan sokağa çıkma yasakları, savaş halini andıran askeri yığınaklar, okulların, hastanelerin ve devlet dairelerinin karargahlara dönüştürülerek çatışmaların bütün bölgeye yayılmasıyla birlikte ilçeler, şehirler abluka altına alınıp boşaltılmakta, yüzlerce insan evlerinden alınarak kapalı spor salonlarına hapsedilmekte, cesetler günlerce sokakta bırakılmakta, almaya çalışan yakınlarına ateş açılmaktadır. Dünün `Beyaz Toros`larının yerini bugün `Siyah-Beyaz Ranger`lar almıştır. Gün savaşı durdurma, barışı inşa etme günüdür. Bu çağrımıza AKP hükümetinin olumlu karşılık vereceğini beklemiyoruz. Zira onlar savaş istiyor. Duymayan kulaklara, görmeyen gözlere de sesleniyoruz; Bu topraklarda kimsenin ölmesini istemiyoruz. Sendikalar, meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri olarak biz barışın tarafındayız. İnsanların öldürülmesine seyirci kalmayacağız.`

DHA-Genel – Türkiye-Kocaeli – Ergün AYAZ
2015-12-29 15:20:24

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more