Reklamsız Sözcü

Altı ilde okullar bugün de tatil edildi!

Yoğun kar yağışı nedeniyle Şırnak, Rize, Van, Siirt, Bolu ve Kastamonu'nun bazı ilçelerinde de bugün okullar tatil edildi.

android-time 20:42 3 Aralık 2015
Altı ilde okullar bugün de tatil edildi!
Yoğun kar yağışı nedeniyle Şırnak, Rize, Van, Siirt, Bolu ve Kastamonu'nun bazı ilçelerinde de bugün okullar tatil edildi.

Yurdun Kuzey ve Doğusunu etkisine alan yoğun kar yağışı nedeniyle Şırnak, Rize, Van, Siirt, Bolu ve Kastamonu’nun bazı ilçelerinde de bugün okullar tatil edildi.

ŞIRNAK: Şırnak’ta dün geceden beri etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bugün okullar tatil edilmişti. Şırnak Valiliği akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklamada, ‘Yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında (Kasrik ve Kumçatı beldeleri dışında) 04 Aralık 2015 tarihinde eğitime bir 1 gün süre ile ara verilmiştir’ denildi.

Öte yandan Belediye hoparlöründen ise su kaynağında oluşan heyelan nedeniyle merkezde 2 gün boyunca suyun kesileceği anonsu edildi.

Kar kalınlığının yaklaşık 30 cm'ye ulaştığı Şırnak merkezde, vatandaşlar yürümekte zorlanırken zincirsiz trafiğe çıkan araçlarda rampaları çıkmakta zorlandı. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin  yer yer 1 metreye düştüğü merkezde, trafik kazalarına davetiye çıkardı.

RİZE: Rize’nin Çamlıhemşin ve Hemşin ilçelerinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime bugün ara verilecek.

VAN: Van'ın merkez İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle, bugün eğiteme ara verildiğini söyledi.

SİİRT: Siirt’in Pervari ilçesinde de çarşamba gününden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı, devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise kar yağışı nedeniyle ilçe merkezindeki okulların 1, köy ve taşımalı okulların ise 2 gün tatil edildiği belirtildi.

BOLU: Valilik tarafından alınan kararla Gerede, Mengen ve Dörtdivan ilçelerinde eğitime bugün ara verileceğini vurgulayan Çavuşoğlu, il merkezi ve diğer ilçelerde eğitimin devam edeceğini söyledi.

KASTAMONU: Ağlı, Daday ve Küre ilçelerindeki tüm ilk ve ortaokul, Araç’ta taşımalı sistem kapsamındaki okullar ile Terke köyü ilk ve ortaokulu, Azdavay’da taşımalı sistem kapsamındaki okullar, Devrekani’de yatılı okul hariç ilk ve ortaokullar, Taşköprü’de taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bugün ara verildi.

Seydiler ilçesinde ise ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitim yapılmayacak.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 08:0804.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more