Reklamsız Sözcü

Paris vahşetinin ardındaki bir Türk

Paris'te e 13 Kasım günü gerçekleştiren ve 130 kişinin vahşice öldüren aşırı islamcı teröristlerle ilgili araştırmalar, bir Türk’e dayandı.

android-time 22:05 11 Aralık 2015
Paris vahşetinin ardındaki bir Türk
Paris'te e 13 Kasım günü gerçekleştiren ve 130 kişinin vahşice öldüren aşırı islamcı teröristlerle ilgili araştırmalar, bir Türk’e dayandı.

Ali GÜLEN /FRANKFURT
Almanya'nın Dinslaken Kenti'nde yaşayan 42 yaşındaki Hüseyin D.‘nin, Paris saldırısını organize ettiği için aranan 28 yaşındaki Fas kökenli Belçika vatandaşı Abdelhamit Abaouud ile çektirdiği fotoğraflar ortaya çıktı.

 IŞİD'E ADAM GÖNDERİYORDU

Alman vatandaşı olan Hüseyin D.‘nin, kardeşi Hasan'ın da rejime karşı IŞİD saflarında savaşırken öldüğü belirtildi. Paris saldırısı ile ilgili olarak aranan 16 kişilik listenin üst sıralarında yer alan Hüseyin D.‘nin, NRW Eyaleti'nde bulunan Dinslaken'den ve NRW eşaletinden çok sayıda kişiyi IŞİD'e gönderdiği belirtiliyor.

Şu anda Türkiye'de saklandığı ya da Türkiye- Suriye sınırında bir yerlerde olduğu sanılan Hüseyin D. için tüm şengen bölgesi, yani AB üyesi ülkeler uyarıldı.

 ALMANYA: TÜRKİYE'DE OLABİLİR

Hüseyin D.‘nin üst sıralarda bulunduğu arama listesinin en tepesinde ise, Paris'teki canlı bomba saldırısını gerçekleştiren teröristen kardeşi Salah Abdeslam bulunuyor. Hüseyin D.‘nin, bu gruplarla Suriye'de birlikte olduğu, orada tanıştığı ve aynı evlerde kaldığı açıklandı.

Hüseyin D.‘nin, Dinslaken Kenti'nin Lohberg semtinde yaşadığı ve polis tarafından “Lohberger Çetesi“ olarak bilinen, bir çok üyesi Türkler’den oluşan aşırı islamcı gruptan olduğu, 2013 yılında da kardeşi Hasan’ın ardından Suriye'ye geçtiği belirtildi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 22:0611.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more