Reklamsız Sözcü

Yolcu koltuğunda araç kullanan kişinin cezası belli oldu

Otoyolda süratli bir şekilde giderken sürücü yolcu koltuğuna geçerek video çeken G.A.'nın cezası belli oldu.

android-time 16:50 11 Temmuz 2015
Yolcu koltuğunda araç kullanan kişinin cezası belli oldu
Otoyolda süratli bir şekilde giderken sürücü yolcu koltuğuna geçerek video çeken G.A.'nın cezası belli oldu.

Adapazarı-Sapanca Otoyolu’nda 95 kilometre hızla giden otomobilinde, yolcu koltuğuna geçen ve başkalarınında hayatını tehlikeye atan G.A. 346 lira paza cezasına çarptırıldı. Yaptığı ‘tarafik canavarlığını’ güzelmiş gibi bir de videoya kaydedip sosyal medyada paylaşan şahsın savunması ise daha da vahim… G.A. polisteki ifadesinde, “şoför koltuğuna içecek döküldüğü için yan koltuktan araba kullandım” dedi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞINCA YAKALANDI

95 kilometre hızla giden otomobili hız sabitleyiciye alıp yan koltuktan idare eden sürücü bu görüntülerini sosyal medya hesabında paylaştı. 21 saniyelik görüntülerin tepki çekmesi üzerine Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler araçta aynı zamanda Demet Akalın'ın şarkısıyla oynayan sürücünün bulunması için harekete geçti.

Sosyal medyayı inceleyen polis, sürücünün Adapazarı'nda yaşayan 27 yaşındaki G.A. olduğunu belirledi. Kimlik tespitinin ardından G.A. önceki gün polis tarafından Sakarya Emniyet Müdürlüğüne getirilerek ifadesi alındı.

KOMİK SAVUNMA!

Emniyette yapılan kimlik sorgulamasında daha önce hızlı araç kullanmak gibi 18 ayrı suçtan bugüne kadar trafik cezası verildiği öğrenilen G.A. polisin “Bunu neden yaptın?” sorusuna ise “Şoför koltuğuna içecek döküldü, aracı bu yüzden yan koltuktan idare etmek zorunda kaldım” cevabını verdiği öğrenildi.

Emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevkedilen G.A.'ya 346 lira para cezası verildi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more