Reklamsız Sözcü

E Okul Yönetim Bilgi Sistemi Detayları

E okul yönetim bilgisi sistemi aracılığı ile öğrencilerin okula kayıt ve nakil gibi işlemleri yapılır.

android-time 10:23 25 Aralık 2015
E Okul Yönetim Bilgi Sistemi Detayları
E okul yönetim bilgisi sistemi aracılığı ile öğrencilerin okula kayıt ve nakil gibi işlemleri yapılır.

E okul resmi internet sitesine giriş yapıldığında öğrenci ve velilerin kullandığı giriş sisteminden ayrı olarak okul yönetim bilgisi sistemine giriş için bir giriş ekranının daha oluşturulduğu görülür. Bu bölümde sadece Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kişiler giriş yaparak işlem yapabilir. Sorgulama.biz.tr sitesindeki e okul veli girişi yazısında belirtildiği gibi veliler sadece bu bölümü kullanmalıdır. E okul yönetim bilgisi sistemi giriş ekranı ise şöyledir:

RESMİ E-OKUL GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Resimde görüldüğü gibi kişilerin ayrı giriş bölümünü kullanarak giriş yapması yeterli olur. Sorgulama blogunda yer alan e okul öğrenci girişi yazısında belirtildiği gibi öğrenci girişi sayfasının da aynı ekranda olması kişilerin bazen yanlış giriş formlarını kullanmasına neden olabilmektedir. Fakat bu tür işlemlerde sistem tarafından giriş yetkisi olmadığından dolayı hata mesajı verilmektedir.

E Okul Nakil İşlemleri

E okul nakil işlemleri için yönetici girişine gerek kalmadan kişiler okul boş kontenjan ve taban puan bilgileri bölümünden gerekli bilgileri alabilir. Eğer bir okulda boş kontenjan varsa, okula nakil yapılabilir. Fakat kontenjan yoksa nakil işlemi yapılmaz. Nakil sorgulama işlemlerinin yapılması için oluşturulan sayfanın görünümü şöyledir;

E Okul Kayıt İşlemleri

Nakil işlemlerinde olduğu gibi kayıt işlemlerinde de okul kullanılır. Öğrencilerin ikamet adreslerine bağlı kalarak en yakın okula kayıt edilmeleri e okul aracılığı ile yapıldığından dolayı öğrenci ya da velilerin sisteme giriş yaparak sorgulama yapması ve kayıt olunan okulu öğrenmesi gerekir. Tüm işlemlerde okul sisteminin kullanılması yeterli olurken, sistemin ücretsiz bir şekilde hizmet vermesi, herkesin sistemden yararlanmasını sağlamaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3723.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more