Reklamsız Sözcü

Emekli Maaş Hesaplama Ve Kesintisi

Emekli maaşı alan kişilerin maaşlarından çeşitli kesintiler yapılabilir. Emekli maaşı sorgulaması ile emekli maaş kesintisi nasıl hesaplanır haberimizde.

android-time 08:30 19 Aralık 2015
Emekli Maaş Hesaplama Ve Kesintisi
Emekli maaşı alan kişilerin maaşlarından çeşitli kesintiler yapılabilir. Emekli maaşı sorgulaması ile emekli maaş kesintisi nasıl hesaplanır haberimizde.

Emekliye ayrılan kişiler, emekli maaşı ile ilgili detaylara ulaşmak adına online hizmetleri kullanması yeterlidir. Esgm bilgi paylaşım blogunda bahsedildiği gibi 4A emekli aylığı kesintilerini öğrenmek için oluşturulan online SSK maaş sorgulama hizmetleri sayesinde emekliler istediği zaman maaş kesintilerini öğrenebilir.  Emekli maaş kesintisi için e devlet hizmetleri kullanılabilir.

SGK Resmi Siteye Giriş İçin Tıklayınız

Emekli maaş kesintisi için ilk olarak e devlet üyelik girişi yapılır. Üyelik girişi sonrasında ekranda şöyle bir sayfa açılır.

Bu sayfada emekli maaş kesintisi için kimlik doğrulaması istenir. Üyelik girişi yapıldığında uygulamadaki engel de kalkmış olacaktır. Eğer kişiler yanlış emekli maaş kesintisi uygulamasını kullanırsa ya da emeklilik durumu yoksa ekranda hata mesajı yayınlanır. Fakat emekli maaşı alınıyorsa, ekranda şöyle bir sonuç sayfası açılır.

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin emekli maaşlarında hangi tarihlerde ne kadarlık bir kesinti yapıldığını öğrenmesi son derece kolaydır. Kişilerin maaşlarından yapılan kesintiler genelde sağlık hizmetleri nedeniyle yapılır. Bu açıdan özellikle hastaneye sık sık giden ve ilaç alan kişiler emekli maaş kesintisi sorgulaması yapmalıdır. Böylece alınan maaş için kolayca kontrol sağlanabilir ve ne kadarlık bir kesintinin yapılarak, maaşın ne kadar olduğu görülebilir.

Emekli Maaşı Sorgulama

Kişilerin emekli maaşı sorgulama yaparak, maaşın net miktarını öğrenmesi de mümkündür. Bu konuda sorgualma.biz adlı blogta emeklilik maaşı hesaplama sayfasında belirtildiği gibi kişiler yine işlemlerini e devlet üzerinden yapabilir. Bu konuda artık hesaplama yapılmasına gerek kalmadığı gibi kişilerin net maaş miktarı ekranda yer alır. Böylece sorgulama sonrasında güncel maaş detayları öğrenilerek, maaş için tüm soru işaretleri giderilebilir. Tüm hizmetler ücretsiz olarak sunulur.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more