Reklamsız Sözcü

Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama Detayları

E-devlet hizmetleri ile emekli maaşı sorgulama yaparak maaş durumunuzu öğrenebilirsiniz. Üstelik emekli maaş sorgulama işlemleri ücretsizdir.

android-time 10:37 25 Aralık 2015
Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama Detayları
E-devlet hizmetleri ile emekli maaşı sorgulama yaparak maaş durumunuzu öğrenebilirsiniz. Üstelik emekli maaş sorgulama işlemleri ücretsizdir.

Kişilerin SGK üzerinden emekli olduktan sonra kendilerine bağlanan maaş için detaylı bilgiler öğrenmesi e devlet üzerinden sunulan hizmetler sayesinde mümkün kılınmıştır. Bu bakımdan emekli sandığından emekliliği gerçekleşen kişiler, emekli sandığı emekli maaşı sorgulama yaparak güncel maaş durumlarını görebilir. Sorgulama blog sitesindeki 4c emekli maaşı sorgulama yazısında da kişilerin aşağıdaki resimde görülen uygulamadan yararlanması gerektiği belirtilir. Uygulama sayfası ise şöyledir:

E-DEVLET 4C EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Resimde görülen hizmete tıklandığında kişilerin işlem yapabileceği özel bir ekran açılır. Kişilerin emekli sandığına bağlı bir emekliliği bulunuyorsa, açılan sayfada maaş ile ilgili detaylar yer alıyor. Fakat sorgulama blogundaki emeklilik haberlerinde belirtildiği gibi kişilerin sorgulama yaparak bilgi alması için ilgili hizmetleri alıyor olması gerekir. Aksi halde sistem tarafından konuyla ilgili hata mesajı yayınlanır. Kişilerin emekli sandığı emekliliği bulunmuyorsa, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir ekran açılır.


Bu sayfa kişilerin yanlış seçim yapması ya da emekliliğinde bir problem olması sonucunda açılır. Eğer kişiler emekli sandığından emekli olmuşsa ve bu tür hatalar alınıyorsa konuyla ilgili olarak SGK kurumlarından destek alınmalıdır. Kişilerin kurumlara gitmesinin ardından görevli personel tarafından gerekli destek verilir.

Belirtilen noktalar dışında emekli maaşı sorgulama yaparken hata ile karşılaşılması söz konusu değildir. Emekli maaşı sorgulama için üyelik giriş yapan ve belirtilen adımları takip eden kişiler kolay bir şekilde emeklilik durumun görüntüleyebilir. Üstelik ilgili durum sadece 4C için değl,4A ve 4B için de geçerlidir ve sorgulama bloğunda da belirtildiği gibi bu sigortalılar da emekli maaşı hesaplama yaparak bilgi alabilir. Tüm hizmetler ücretsiz olsa da üyelik işlemlerinin yapılmasında PTT'den ücretli şekilde şifre almak gerekebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4723.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more