Reklamsız Sözcü

HGS Ceza Ödemesi Nasıl Yapılır?

HGS ceza ödemesi için kişilerin normal trafik cezası ödeme adımların takip etmesi gerekir. HGS ceza ödemesinde yapılması gereken ek bir işlem yoktur.

android-time 08:35 25 Aralık 2015
HGS Ceza Ödemesi Nasıl Yapılır?
HGS ceza ödemesi için kişilerin normal trafik cezası ödeme adımların takip etmesi gerekir. HGS ceza ödemesinde yapılması gereken ek bir işlem yoktur.

HGS ceza ödemesi için kişilerin konuyla ilgili online olarak bilgi alması da mümkündür. HGS resmi portalı üzerinden yapılan geçiş ihlali sorgulama işlemleri sayesinde ceza olup olmadığı görülebilir. HGS gen tr blog sitesinde yayınlanan HGS geçiş ihlali sorgulama yazısında belirtildiği üzere kişiler HGS Müşteri hizmetleri sitesi üzerinden işlemlerini yapabilir. Siteye giriş yapıldığında geçiş sorgulama için resimde yer alan adımların takip edilmesi gerekir.

HGS ceza ödemesi belirtilen ceza sorgulama işlemleri sonrasında gerçekleştirilebilir. HGS ceza ödemesi kişilerin adına kayıtlı ceza sorgulama yapıldığında görülür. Bu açıdan kişilerin online olarak trafik cezası ödeme adımlarını takip etmesi halinde, HGS ceza ödemesi yapması da mümkün olacaktır. Sistemden yararlanmak isteyenler aboneler de olabilir. Bu açıdan abonelerin de durumunu sık sık kontrol etmesi gerekir. Bu konuda HGS müşteri hizmetleri abonelik kontrol yapılabilir.

HGS Müşteri Hizmetleri Abonelik Kontrol

HGS müşteri hizmetlerini kullanacak kişilerin bu konuda bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. HGS PTT müşteri hizmetleri üyelik sistemine sahip olduğundan dolayı sistem üzerinden bilgi almak isteyen kişilerin ilk olarak TC kimlik numarası ve kimlik bilgileri ile sisteme üye olması gerekir. Üyelik işlemleri sadece ilk ilk giriş için gereklidir ve sonraki girişlerde sadece oluşturulan üyelik bilgilerini kullanılması yeterli olacaktır. HGS blog sitesindeki HGS müşteri hizmetleri yazısında belirtildiği gibi HGS giriş ekranı ise şöyledir;

Üyeliğini oluşturan kişiler direkt HGS PTT müşteri hizmetleri giriş bölümünü kullanarak sisteme erişim sağlayabilmektedir. Yapılacak olan üyelik işlemlerinde T.C kimlik numarasının da bulunması kişilerin üzerine olan tüm abonelikler için kontrol sağlamaktadır. Bu açıdan sisteme erişim sağlayanlar üzerlerine kayıtlı olan abonelikler ile ilgili hemen işlem yapmaya başlayabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more