Reklamsız Sözcü

Türk Polisi ile ilgili ilginç iddia

Türk polisi casus yazılım mı kullanıyor?

android-time 09:18 7 Temmuz 2015
Türk Polisi ile ilgili ilginç iddia
Türk polisi casus yazılım mı kullanıyor?

İtalyan casus yazılım firması Hacking Team hacklendi. 400 GB’lık veriler torrent ve diğer sitelerle paylaşıldı. Paylaşılan belgelerde Türk Polisi’nin de adı geçiyor!

400 GB’lık veri paylaşıldı!

İlk olarak Hacking Team adındaki Twitter hesabını ele geçiren hackerlar, “Saklayacak bir şey olmadığı için bilgilerimizi yayınlıyoruz” mesajıyla 400 GB’lık verileri, ele geçirdikleri Twitter adresinden paylaştılar.

Hacking Team ile ilgili iddialar nelerdi?

400 GB’lık verinin indirilmeye sunulması, Hacking Team ile ilgili daha önce ortaya atılan iddiaları da akıllara getirdi.

Hack ile ele geçirilen müşteri listesinde bulunan ülkeler ise şu şekilde: Mısır, Etiyopya, Fas, Nijerya, Sudan, Şili, Kolombiya, Ekvador, Honduras, Meksika, Panama, ABD, Azerbaycan, Kazakistan, Malezya, Moğolistan, Singapur, Güney Kore, Tayland, Özbekistan, Vietnam, Avustralya, Kıbrıs Rum Kesimi, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, Polonya, Rusya, İspanya, İsviçre, Bahreyn, Umman, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Sudan gibi ülkeler ön plana çıktı.

Türk polisi Hacking Team’den casus yazılım mı satın aldı?

İlk listede Türkiye’nin adı bulunmuyor fakat 400 GB’lık paket verilerin detayları ortaya çıktıkça yeni isimler de ortaya çıkıyor. Bunların arasında da Türk Polisi de var.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more