Reklamsız Sözcü

Arçelik’ten ÖTV indirimi açıklaması

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, beyaz eşyadaki ÖTV düzenlemesinin ardından fiyatlarda yüzde 7-8 indirim beklediklerini söyledi.

android-time 15:14 3 Şubat 2017
Arçelik’ten ÖTV indirimi açıklaması
Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, beyaz eşyadaki ÖTV düzenlemesinin ardından fiyatlarda yüzde 7-8 indirim beklediklerini söyledi.

Satış rakamlarına bakıldığında Türkiye’nin en büyük beyaz eşya üreticisi olan Arçelik’ten ÖTV indirimine dair açıklama geldi. Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, beyaz eşyadaki ÖTV düzenlemesinin ardından fiyatlarda yüzde 7-8 indirim beklediklerini; Arçelik olarak bunu agresif kampanyalarla da destekleyeceklerini söyledi.

İLGİLİ HABERDevletten 30 Nisan'a kadar ÖTV kampanyasıDevletten 30 Nisan'a kadar ÖTV kampanyası

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre; klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, termosifon, elektrikli süpürge ve bazı küçük ev aletlerinden alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) 30 Nisan’a kadar sıfırlandı.

NTV’de katıldığı bir programda düzenlemeyi değerlendiren Dinçer, “Son üç ayda yüzde 35’e yakın dolar artışı mevcuttu. Bundan dolayı maliyetlerin de artması nedeniyle bütün üreticiler fiyatları revize etme trendindeydi. Bu dönemde ekonomimize ve tüketicimize çok değerli bir katkı olarak düşünüyorum. Önümüzdeki dönemden itibaren fiyatlarımızda da yüzde 7-8 oranında düşme bekleniyor” dedi.

İLGİLİ HABERBeyaz eşya satışlarında yüzde 30 artış bekleniyorBeyaz eşya satışlarında yüzde 30 artış bekleniyor

Düzenlemenin talebi öne çekeceğini ve sektöre çok olumlu yansıyacağını belirten Dinçer, “Biz Arçelik olarak bunu daha agresif fiyatlandırma ve agresif kampanyalarla destekleyeceğiz. Tüm hazırlıklarımızı yapmış durumdayız” diye konuştu.

REUTERS

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 15:2503.02.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more