Reklamsız Sözcü

CHP’li Yarkadaş’dan ‘Sözcü’ çağrısı

CHP İstanbul millvetvekili Barış Yarkadaş, Sözcü'ye yönelik ayrımcılığı eleştirdi ve bakana "Sözcü'ye ambargoyu kaldırın" çağrısı yaptı.

android-time 11:40 2 Şubat 2017
CHP’li Yarkadaş’dan ‘Sözcü’ çağrısı
CHP İstanbul millvetvekili Barış Yarkadaş, Sözcü'ye yönelik ayrımcılığı eleştirdi ve bakana "Sözcü'ye ambargoyu kaldırın" çağrısı yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Emlak Konut İdaresi’nin Sözcü Gazetesi’ne yönelik ilan ambargosunun sona erdirilmesi çağrısı yaptı. Emlak Konut’un gerçek tirajı belli olmayan 16 gazeteye önceki gün ilan verdiğini hatırlatan Yarkadaş, “Bu ilanlar Sözcü’ye neden verilmiyor? Emlak Konut, Sözcü okurlarına ev satmayı düşünmüyor mu?” diye sordu.

Emlak Konut’un ilanlarının hangi kriterlere göre dağıtıldığının mutlaka açıklanması gerektiğini belirten Yarkadaş, şöyle konuştu: “Acaba Emlak Konut yöneticilerinin elinde bir kamuoyu araştırması mı var? O araştırmada, AKP’yi destekleyen X Gazetesi okurları ev almayı planlıyor; Sözcü okurları ise ev alma planı yapmıyor diye mi yazıyor?”

Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Sözcü’ye uygulanan ambargo kabul edilemez. 300 bin satan bir gazeteyi yok sayamazsınız. Yapılan ayrımcı bir uygulamadır ve bu uygulamadan derhal vazgeçilmelidir.” Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye de seslenen Yarkadaş ” Sayın Bakan, herkesin gözü önünde yaşanan bu haksızlığa derhal son vermelidir. Sözcü AKP’yi desteklemiyor diye ilan verdirtmemek, AKP’yi desteklemeyen yurttaşlara ve gazetecilere yaşam hakkı tanımamaktır” dedi.

Sözcü Gazetesi’ne Emlak Konut GYO yöneticilerinin müteahhitler üzerinde kurduğu baskı dolayısıyla reklam akışının durduğunu da belirten Yarkadaş, buna ilişkin somut kanıtlar olduğunu da belirtti. Yarkadaş, Sözcü’ye EMLAK KONUT GYO eliyle uygulanan ilan-reklam ambargosunu Meclis’e taşıyacağını ve raporlarında yer vereceğini de söyledi. Yarkadaş, aralarında Birgün, Evrensel, Cumhuriyet ve Aydınlık’ın olduğu birçok gazetenin THY’ye ait uçaklarda hala dağıtılmadığını da hatırlattı.

İLGİLİ HABEREmlak Konut'un Sözcü'ye ambargosu sürüyorEmlak Konut'un Sözcü'ye ambargosu sürüyor

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 11:4202.02.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more