Reklamsız Sözcü

FETÖ’cüler hala Paşa’ların burnunun dibinde

Org. Akar’ın, kendini rehin alan FETÖ’cü özel kaleminin yerine atadığı subay da FETÖ’cü çıktı. Kurmay Yarbay Bilgehan Bülbül, pazar günü Akar'ın 'Kardak' ziyaretinin ardından gözaltına alındı.

Asuman ARANCA
android-time 02:47 2 Şubat 2017
FETÖ’cüler hala Paşa’ların burnunun dibinde
Org. Akar’ın, kendini rehin alan FETÖ’cü özel kaleminin yerine atadığı subay da FETÖ’cü çıktı. Kurmay Yarbay Bilgehan Bülbül, pazar günü Akar'ın 'Kardak' ziyaretinin ardından gözaltına alındı.

15 Temmuz gecesi yaveri, danışmanı, özel kalemi FETÖ'cü çıkan ve boynuna kemer geçirilerek rehin alınan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ikinci bir şok yaşadı. Darbe girişiminin ardından Genelkurmay Özel Kalem'de görevlendirilen Kurmay Yarbay Bilgehan Bülbül de FETÖ'cü çıktı

filo komutanlığı yapan ili kadın subay olarak tanınıyordu Bilgehan Bülbül, Hava Kuvvetleri'nde filo komutanlığı yapan ilk kadın subay olarak da tanınıyordu. Eşi Kurmay Yarbay Nail Bülbül de FETÖ'den ikinci kez gözaltına alındı.

Bilgehan Bülbül, Hava Kuvvetleri'nde filo komutanlığı yapan ilk kadın subay olarak da tanınıyordu. Eşi Kurmay Yarbay Nail Bülbül de FETÖ'den ikinci kez gözaltına alındı.

 

Darbe girişiminin ardından ‘Güvenilir' denilerek Genelkurmay Özel Kalem Müdürlüğü'nde görevlendirilen Kurmay Yarbay Bilgehan Bülbül de FETÖ'cü çıktı ve gözaltına alındı. Kadın yarbayın eşi Nail Bülbül de aynı suçlamayla gözaltında… Filo komutanı olan Pilot Kurmay Yarbay Nail Bülbül, Fırat Kalkanı Harekatı'nda Suriye El-Bab'daki İŞİD hedeflerini vuran F-16'ların koordinasyonunu sağlıyordu. İşte Türkiye gündemine oturan operasyonun perde arkası:

EŞİNE İKİNCİ GÖZALTI YAPILDI

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri'ndeki pilotlarla bağlantısını sağlayan mahrem yapı imamlarına yönelik soruşturmada şok gözaltılar yaşandı. Hava Kuvvetlerindeki FETÖ soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Müslüm Canpolat, önceki gün operasyon düğmesine basarak 5'i sivil 10'u muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verdi. Gözaltına alınan Kurmay Yarbay Nail Bülbül'ün, 15 Temmuz sonrası Sincan Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada da gözaltına alındığı ancak yeterli delil olmadığı için serbest bırakıldığı öğrenildi.

‘SİVİL İMAM' SORGUDA İTİRAF ETTİ

Daha sonra mahrem yapı soruşturmasında ifade vererek itiraflarda bulunan bir “Sivil İmam”, Bülbül'ün kendisine bağlı olduğunu söyledi ve eşi yarbay Bilgehan Bülbül'ün de FETÖ'cü olduğunu savundu. Bu kişilerin bağlı olduğu abinin ismini de veren sivil imam, kadın Yarbay'ı fotoğrafından teşhis etti. Harekete geçen soruşturma savcısı Canpolat da 5'i sivil 10'u muvazzaf asker ,15 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Bunlardan 5 sivil adreslerinde bulunamadı ve firar ettikleri anlaşıldı. Yarbay çift ise gözaltına alındı.

FETÖ'den gözaltına alınan Yarbay Bilgehan Bülbül, pazar günü Org. Akar'la Aksaz Üssü'ndeydi.

FETÖ'den gözaltına alınan Yarbay Bilgehan Bülbül, pazar günü Org. Akar'la Aksaz Üssü'ndeydi.

4 gün önce Akar'la Aksaz'daydı

2016 yılı YAŞ toplantısında albaylığa terfi ettirilmeyerek temdit alan Bilgehan Bülbül'ün, teamüller gereği 2017 yılında albay, 2022 yılında ise tuğgeneralliğe yükselmesinin önünde bir engel bulunmuyordu. Bülbül'ün orgeneralliğe kadar yükselerek ilk kadın Hava Kuvvetleri Komutanı olabileceği de konuşuluyordu. Bu arada Bilgehan Bülbül'ün, Orgeneral Hulusi Akar'ın 20 Ocak günü Aksaz Deniz Üs Komutanlığı ve Donanma Komutanlığı'na bağlı gemilerde yaptığı incelemeler sırasında yanında olduğu ortaya çıktı.

Org. Hulusi Akar 15 Temmuz'la ilgili 6 sayfalık ifade vermişti.

Org. Hulusi Akar 15 Temmuz'la ilgili 6 sayfalık ifade vermişti.

Darbe gecesi boğazı sıkılmıştı

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tanık sıfatıyla 6 sayfalık ifade vermişti. Akar' ifadesinde, yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın kendisini ‘Komutanım sakin olun, vururum' diyerek tehdit ettiğini kendisinin de buna ‘Sık ulan' diye karşılık verdiğini anlatmıştı. Akar'ın ifadesi özetle şöyleydi: “Odanın içerisine hızla ve aniden girmeye kalkıştıklarını fark edince ayağa kalktım ve o esnada Levent Türkkan, ‘Komutanım otur, kalkma, sakin olun, zorluk çıkartmayın' şeklinde bağırdı. Beni birisi iterek sandalyeye oturmamı sağladı ve o esnada arkadan bir başkası, elinde el havlusu tarzında bir şeyle hem ağzımı hem burnumu kapatarak, nefes almamı engelledi. Bu esnada kolunu boğazıma doladı, sıktı, askeri kıyafete ait ip türü bir cismin boğazıma sürtünmesiyle o anda nefes almakta güçlük çektiğim için debelenirken…”

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 07:5002.02.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more